Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 24.05.2020

Vikingler, demokratik konseylerden ve resmi düello törenlerinden, şu anda rap savaşı dediğimiz bilinen en eski biçimleriyle havalı kültürel geleneklere sahipti. Bu rap savaşları Assassin’s Creed Valhalla oyununda da bulunacak. Ashraf Ismail tarafından Twitter‘dan oyun hakkında haberler gelmeye devam ediyor.

Bu olay oyunun ana kahramanı Eivor ve Vikinglerin bilinen klasik masasının orada gerçekleşecek. Savaşçılar birbirlerine bu konuda meydan okuyabilecekler. İşte Ashraf Ismail’in Twitter paylaşımı:

“Viking rap savaşları, öyle mi? @AshrafAIsmail bu yeni özelliğin Assassin’s Creed Valhalla’da nasıl çalıştığını anlatacak.”

Öyleyse kafiyenizi ve şiirsel becerilerinizi şimdiden geliştirin derim. Assassin’s Creed Valhalla oyununda rap savaşlarının önemli bir yeri olacak diye düşünüyorum. Belki bu sözlü rap savaşları sayesinde küçük saha savaşları da başlayabilir.

İsterseniz oyun hakkında biraz daha fazla bilgi verelim. Ubisoft Montreal tarafından geliştirilen ve Ubisoft tarafından yayınlanacak olan aksiyon rol yapma oyunudur. Assassin’s Creed serisinin on ikinci büyük oyunu ve tüm serideki yirmi ikinci oyundur. 2018 yapımı Assassin’s Creed Odyssey‘den sonraki oyundur. Oyun, 2020‘nin son çeyreğinde Xbox One, Playstation 4, Epic Games Store ve Stadia‘nın yanı sıra yeni nesil konsollar olan Xbox Series X ve Playstation 5 için de Ubisoft tarafından piyasaya sürülecek. Epic Games Store‘de şu anda 269 TL‘lik bir ön sipariş fiyatı bulunmaktadır.

Oyun 9. yüzyıl İngiltere‘sinde geçecek. İngiltere Viking akınlarıyla başa çıkmaya çalışacak. Serinin son iki oyununda orta dereceli bir RPG yapısı görmüştük. Oyunun ana elementi olan gizliliği biraz bozmuş olsalar da kaliteli oyunlar çıkarmayı başarmışlardı. Yeni oyunda neler bizi bekliyor merak ediyorum açıkçası. Oyun hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız buraya tıklayarak açıklanan oyun içi detaylara ulaşabilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.