Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Furkan Yılmaz, Editör Yazım tarihi: 02.01.2021

Assassin’s Creed Valhalla, kendi içerisinde, harika bir zar oyunu barındırıyor. Orlog isimli bu oyunda ciddi ciddi kendinizi kaybedebilirsiniz. İlk başta, anlaşılması zor gelse de anladıktan sonra oyunun bağımlısı olabilirsiniz. Ana amacınızın düşman taşlarını bitirmek olduğu oyunda, bir yandan da kendi taşlarınızı korumalısınız. Gods Favors ise, oyun boyunca size yardım edecek bir çeşit güç diyebiliriz. Bu güçleri toplamak için de çeşitli yerlerdeki rakipleri yenmek gerekiyor. Peki, Assassin’s Creed Valhalla Orlog Gods Favors taşları nerede bulunur, yerleri nereler ve özellikleri nelerdir?

Assassin’s Creed Valhalla Orlog Gods Favors yerleri ve özellikleri

Saldırı ile defans, menzilli ve yakın saldırı şeklinde gerçekleşiyor. Balta, yakın saldırı aracınızken ok, menzilli saldırınız aracınız oluyor. Kalkan, yakın saldırıları engellemek için kullanılırken miğfer, menzilli saldırıları engellemek için kullanılıyor. El işareti ile de, düşmanın jetonlarından çalabiliyorsunuz. Etrafı sarı noktalarla çevrili her zar ise bir jeton kazandırıyor. Bu jetonlar ile de, Gods Favors özelliklerini kullanabiliyorsunuz. Her Gods Favors taşının farklı bir özelliği oluyor. Tekrardan uyaralım, oyun sizi bağımlı hale getirebilir.

Artık, taşların özelliklerinden bahsedebiliriz. Thor’s Strike, düşmana 2, 5, 8 taşa kadar hasar verebiliyor ve oyun başında size veriliyor. Vidar’s Might, düşmandaki 2, 4, 6 miğferi etkisiz kılabiliyor ve Fornburg’taki Viking’ten kazanılabiliyor. Idun’s Regeneration, sizi 2, 4, 6 cana kadar iyileştirebiliyor ve Stavanger’deki Viking’ten kazanılabiliyor. Baldr’s Invulnerability, size 1, 2, 3 miğfer veya kalkan sağlayabiliyor ve Tamworth Fortress yanındaki Ragnarsson War Camp’taki Viking’ten kazanılabiliyor. Elde edebileceğiniz Gods Favors taşlarının tamamı ve özellikleri, bu kadar.

Tabii, her Gods Favors taşının özelliği belli bir jeton karşılığında kullanılabiliyor. Yani, burada nasıl bir strateji izleyeceğiniz tamamen size kalmış. Elinizdeki zarlara göre önce defans yapıp ardından saldırıya geçebilirsiniz. Oyunun en başında, tamamen agresif oynayabilirsiniz. Ancak, en mantıklı yöntemlerden biri, fazla agresif olmadan jeton biriktirip, saldırılarınızı Gods Favors özellikleri ile kombine etmenizdir. Öncesinde de dediğimiz gibi, oyunu nasıl oynayacağınız tamamen size kalmış. Yine de söylemek gerekir, bu iş biraz da şans işi.

Bu, “Assassin’s Creed Valhalla Orlog Gods Favors yerleri” adındaki rehberimiz ve bunun gibi başka Assassin’s Creed Valhalla rehber yazılarımız için buraya tıklayabilirsiniz. Assassin’s Creed Valhalla hakkında bilmeniz gerektiğini düşündüğümüz her şeyi bir araya getirdiğimiz sayfamızda, aradığınız sorulara yanıt bulabilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.