Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Ahmet Can Bayrak, Editör Yazım tarihi: 09.01.2021

Orta Çağ vahşi doğası, vahşi insanlar ve vahşi hayvanlarla dolu. Eh, tabii Assassin’s Creed Valhalla’daki yolculuğunuz boyunca birçok ava katılıp, Norveç ve İngiltere’de efsanevi hayvanlarla mücadele etme şansına sahip oluyoruz. Bu efsanevi hayvanlar oldukça güçlü. Onları hafife almayın, ancak doğru bir strateji ile onları alt edebilirsiniz. Assassin’s Creed Valhalla oynarken, Eivor’un Fornburg’daki evinin batısındaki dağlarda ihtişamlı Elk of Bloody Peaks bulacaksınız. Elk of Bloody Peaks’e yaklaşırken, o size ölümcül boynuzlarıyla saldırıya geçecek. Bu dövüş mekaniğine, Assassin’s Creed Odyssey’den aşinayız, ancak ­Assassin’s Creed Odyssey’den çok daha öncesinde geçiyor.

Assassin’s Creed Valhalla oynarken Elk of Bloody Peaks alt etmek için ne yapmak gerek?

Canavarın 3 ana saldırısı ve bir özel hücumu var:

  • Basit bir boynuz çarpması
  • Ağır bir boynuz çarpması
  • Arka ayaklardan tepik
  • Bir runik saldırısı

Elk of Bloody Peaks’e karşı en iyi stratejiniz, ok saldırısı yapmak ve temel boynuz saldırısını savuşturarak dayanıklılığını ve sağlığını yıpratmaktır. Elk of Bloody Peaks iki ayağını havaya kaldırıp başını geriye doğru attığında normal saldırı yapabilirsiniz. Canavarla doğrudan yüzleşmek en iyi seçenektir. Aksi takdirde, arka ayaklarını tahmin edilemez bir şekilde size hamle yapmak için kullanabilir. Eğer önündeyseniz, hangi hamleyi yapacağını öngörebilirsiniz.

Ağır boynuz yükü saldırısı bir kalkanla engellenebilir, ancak tamamen kaçınmak en iyi seçenektir. Elk of Bloody Peaks’in geri çekilirken kırmızı renkte yanıp sönen kafasındaki işaretten saldırı yapıp yapmayacağını anlayabilirsiniz. Elk of Bloody Peaks’in runik saldırısından da kaçınmalısınız. Elk of Bloody Peaks’in yanında havada bir sembol belirdiğinde ve başını geriye doğru çektiğinde saldırı gerçekleşmek üzere olduğunu anlayabilirsiniz. Elk of Bloody Peaks’in bulunduğu yol hizasında kaçmalısınız ve darbe almamalısınız.

Elk of Bloody Peaks’in dayanıklılığı azaldıktan ve bir sersemletme saldırısı gerçekleştirdikten sonra ona saldırabilirsiniz. Canavarla aranıza biraz mesafe bırakın, ardından başına oklar ile saldırın. Elk of Bloody Peaks muhtemelen size saldırmaya çalışacaktır, ancak yapmanız gereken tek şey cesur olmak. Vur kaç taktiği ile ona zarar verin ve size bir saldırı gerçekleştireceği zaman yolundan kaçın.

Bu ve bunun gibi başka Assassin’s Creed Valhalla rehber yazılarımız için buraya tıklayabilirsiniz. Assassin’s Creed Valhalla hakkında bilmeniz gerektiğini düşündüğümüz her şeyi bir araya getirdiğimiz sayfamızda, aradığınız sorulara yanıt bulabilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.