Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Furkan Yılmaz, Editör Yazım tarihi: 09.01.2021

Assassin’s Creed Valhalla hikayesi boyunca, birçok zorlu düşmanla karşı karşıya geleceksiniz. Bu düşmanları mağlup etmek için özel yeteneklerinizi kullanmanız size büyük kolaylık sağlayacak. Birbirinden farklı yeteneklere ulaşmak için Book of Knowledge yani yetenek kitaplarını bulmanız gerekmekte. Kitaplar, haritanın farklı noktalarında bulunmakta. Kendilerine ulaşmak çok kolay olduğu gibi çok zor bir hal de alabiliyor. Örneğin, bazı kitapları bulmak için ufak tefek bulmacalar çözmek zorunda kalabilirsiniz. Peki, Assassin’s Creed Valhalla haritasındaki Book of Knowledge eşyalarının yerleri nasıl bulunur?

Assassin’s Creed Valhalla dünyasındaki Book of Knowledge eşyaları nasıl bulunur?

Book of Knowledge eşyaları sayesinde, birçok farklı yetenek kazanabilirsiniz. Düşmanlara seri şekilde balta fırlatmaktan tutun, alevli oklara kadar seçeneğiniz var. Tabii, bu yetenekleri açmak için biraz zahmet göstermeniz gerekmekte. Kitaplar, haritanın farklı noktalarında, dağınık bir şekilde bulunuyor. Genelde, haritadaki her bölgede iki adet kitap bulunuyor. Unutmayın, kitapların hepsi İngiltere bölgesinde değil. Norveç’te de toplamanız gereken kitaplar var. O yüzden, İngiltere’ye yelken açmadan önce etrafı araştırmanızda fayda var.

Yetenek kitaplarını bulmak için etrafa biraz göz gezdirmelisiniz. Çünkü, ana hikaye görevleri boyunca gittiğiniz mekanların çoğunda bu kitaplardan oluyor. Görevi bitirdikten sonra mekana dönmektense, görev içerisinde müsait bir anda da kitapları alabilirsiniz. Genelde kiliselerde, antik mezarlarda, harabelerde, terk edilmiş yerlerde ve şehirlerde bu eşyalar bulunabilir. Kitapların yerleri Odin’s Sight ile saptanabilir. Yine de, kitapları nasıl alacağınızı bulamadıysanız panik yapmanıza gerek yok. Muhtemelen, çok kolay bir bilmeceyi göz ardı etmişsinizdir.

Örneğin, bu kitaplardan biri, kilitli bir kapının arkasında. Kilidi açmanın da imkanı yok. Dışarıdan her kilidi açmak mümkün olmuyor. Böyle bir durumda, kafanızı yukarı kaldırın. Genelde, kırılabilir girişler, kilitli kapıların biraz üstünde oluyor. Bu girişlerdeki engeli ortadan kaldırıp, üstten girebilirsiniz. Bu durumun tam tersi de mümkün. Bazı gizli girişlere girmek içinse, suyun altına dalmanız gerekmekte. Bazılarında ise uygun açıdan kilide ateş edip, kırmanız gerekmekte. Biz de sizlere, Book of Knowledge avınızda başarılar dileriz.

Assassin’s Creed Valhalla Book of Knowledge yerleri

Rygjafylke Book of Knowledge yerleri

Rygjafylke Book of Knowledge 1

Rygjafylke Book of Knowledge 2

Hordafylke Book of Knowledge yerleri

Hordafylke Book of Knowledge

Grantebridgescire Book of Knowledge yerleri

Grantebridge Book of Knowledge

Ledecestrescire Book of Knowledge yerleri

Ledecestrescire Book of Knowledge

East Anglia Book of Knowledge yerleri

East Anglia Book of Knowledge

Oxenefordscire Book of Knowledge yerleri

Oxenefordscire Book of Knowledge

Cent Book of Knowledge yerleri

Cent Book of Knowledge

Essexe Book of Knowledge yerleri

Essexe Book of Knowledge

Suthsexe Book of Knowledge yerleri

Suthsexe Book of Knowledge

Sciropescire Book of Knowledge yerleri

Sciropescire Book of Knowledge

Lincolnscire Book of Knowledge

Lincolnscire Book of Knowledge

Eurvicscire Book of Knowledge yerleri

Eurvicscire Book of Knowledge

Glowecestrescire Book of Knowledge yerleri

Glowecestrescire Book of Knowledge

Wincestre Book of Knowledge yerleri

Wincestre Book of Knowledge

Bu ve bunun gibi başka Assassin’s Creed Valhalla rehber yazılarımız için buraya tıklayabilirsiniz. Assassin’s Creed Valhalla hakkında bilmeniz gerektiğini düşündüğümüz her şeyi bir araya getirdiğimiz sayfamızda, aradığınız sorulara yanıt bulabilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.