Assassin’s Creed: Revelations Detayları

Assassin’s Creed: Revelations Detayları

Biz daha dünkü şoklu üstümüzden atlatamadan, oyunla ilgili yeni detaylar Game Informer’dan sızdı.

NeoGAF’ın sitesinde olan detaylara göre, oyunun birçoğu İstanbul’da, ya da o zamanlar kullandığımız ” Kostantiniye”de geçecek. Şehir dört bölüme ayrılmış olacak: Constantine, Beyazid, Imperial ve Galata. Aynı zamanda bir yerlerde Kapadokya’yı da ziyaret edecekmişiz. 3 oyundur oyunun sonu esas şehirden farklı bir yerde geçiyor. Bu mu acaba? Belki.

Ezio oyunda 50 yaşını geçmiş olacak, ki bu yüzden Game Informer’ın kapağında öyle çökmüş bir vaziyette duruyor. Şehirde kısa zamanda uzun mesafe yol almasdını sağlkayacak olan Hookblade adlı bir bıçağa sahip olacak. Aynı zamanda bunu, düşmanları kendimize çekip havalı hareketler yapmak için de kullanabileceğiz.

Orta yaşını geçmiş olan kahramanımız, kendisinin de imal ettikleri dahil 300 kadar bomba çeşidi kullanabilecek.

Kartal Görüşünüz, Kartal Hissi olarak değiştirilmiş. “Kartal hissi, sizin bir karaktere odaklanıp onu takip etmenizi sağlıyor.” dedi Ubisoft’tan Alex Amancio. “Karakterin nereye gideceğini tahmin etmenizi sağlayacak. Eğer gardiyanın gideceği yeri doğru tahmin ederseniz, arkasından koşabilecek, bomba atabilecek, tuzak kurabilecek veya pusuya yatıp onu bekleyebileceksiniz.”

Borgia Kulesi sistemi, Assassin’s Den sistemi için geliştirilmiş bir şekilde oyunda bulunacak. Tapınakçıları alt etmek için çeşitli senaryolarda yer almalı ve tamamlamalısınız. Bu Denleri kontrol altına aldığınızda, bölgedeki binaları tamir edebilecek, daha fazla halat yolu ekleyebilecek, şehir gardiyanlarını düşman olmaktansa nötr davranmaya itebileceksiniz. Ama aranılırlığınız ne kadar artarsa bu Denleri elinizde tutabilme ihtimaliniz o kadar azalacak.

Usta suikastçi yetiştirebileceğiz. Aynı zamanda, eğer bu Denlerden biri saldırıya uğrarsa onu koruması için adamlarımızı gönderebileceğiz. Bunun içinse kontrolümüz altındaki en yakın Asssassin’s Den’e gitmemiz gerekecek. Eğer ki bu usta suikastçilerden birini buralara yerleştirirsek, orayı asla kaybetmeyeceğiz.

Oyundaki seviye sınırı(muhtemelen yetiştirdiklerimiz için) 10’an 15’e yükselmiş. Aynı zamanda yan görevlerdaha rastgele olaylar olacak. Örneğin soyulmakta olan bir esnafa yardım edebilirsiniz ya da sizden yardım isteyen birisine yardım etmeyi seçebilirsiniz.

Animus’ta “Kara Oda” adlı güvenli bir bölge bulunacak. Burada Desmond’un daha çok bulmaca yapısında olan kayıp hatıralarını görebileceğiz.

Yapımcılar aynı zamanda Mocam adlı yeni bir yüz yakalama teknolojisini kullanıyorlar. GI bunun LA Noire’dakinden bir eksisi olmadığını söylüyor.

Son olarak da çoklu oyuncunun gelişmiş bir şekilde geri döneceğinden bahsediliyor. Karakterimizin görünüşünü özelleştirebileceğiz ve loncalar kurabileceğiz.

Oyun, PC, PS3 ve 360 için kasım ayında çıkıyor.

Yorumlar (9)

Bir Cevap Yazın

 1. yusuf sarı dedi ki:

  Muhteeeeeeeeeeeeeşeeeeeeeeeeeeeeeemmmmmmmmmmm :D

 2. Mert Yılmaz dedi ki:

  Bomba gibi geliyor

 3. myphetos dedi ki:

  Umarım yorulma felan yapılır çünki,adam yaşlı oyuna gerçekcilik gelir umarım

 4. Shadlerss dedi ki:

  Yapan yapıyor! hayranım bu seriye helal olsun Ubisoft. Vay be demek biricik Ezio yaşlanıyor :D bastonuda olacakmı bastonla dövelim en iyisi tapınakçıları :D:D Kasım’a kadar nasıl bekleyeceksek artık…

 5. Mehmet Emir Bostancı dedi ki:

  Süikastler konusunda satıcı osmanlı görevlilerine sükast yapacağız gibi duruyor . Süleymana yardıcı olma ihtimalimiz büyük çünkü brotherhoodda (okuduğuma göre )imparatora (yavuz [o zamanlar yavuz var] ) yardıma assasinler gönderebiliyorduk . O zamanlardaki osmanlı mimari yapısının AC gibi bir oyun için iyi uygun olup olmadığı konusunda emin olamıyorum .senkronize etmek için cami minarelerine mi tırmanıcaz ne yapıcaz :D

 6. velovis dedi ki:

  istanbul atmosferinini inş güzel yaparlar

 7. Hannibal dedi ki:

  Umarım türkçe konuşanlar olur :)

 8. Ahmet Muradoğlu dedi ki:

  Büyük ihtimalle olur suikat yapacaklarımı, kapıdaki gardiyanlar falan :)

 9. aykutaltinoz dedi ki:

  Artık okadar umuda kapılmıyorum. Son iki senedir bize vaad edilenlerin hiçbirini tam olarak alamıyoruz. Umarım söylentileri en iyi şekilde karşılarlar.