Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 14.03.2018

Assassin’s Creed Origins’in çıkışından bir süre sonra, bir ek paket gelmişti The Hidden Ones adında. O zamanlar tutup da incelemedik, fakat yeni ek paket yoldayken de, “Geç olsun, güç olmasın.” diyerek, ek paketin incelemesini yapmaya karar verdik. Leadergamer ekibinden ben, Alper Dalan da, bu incelemeyi sizlerle paylaşacağım. Bunun da sebebi, asıl oyunu da ben incelemiş olmam. Giriş kısmı biraz basit gibi oldu, ama sorun değil. Sonuçta burası sadece giriş ve asıl olay gelişme kısmında dönüyor. Ben, en iyisi sizi daha fazla meraklandırmadan, oyunun ek paketinin incelemesine geçeyim.

Assassin's Creed Origins: The Hidden Ones inceleme

Assassin’s Creed Origins: The Hidden Ones ek paketi bize neyi anlatıyor?

Assassin’s Creed Origins: The Hidden Ones ek paketi, oyunun ana hikayesinden 4 yıl sonrasını konu alıyor. Aradan geçen 4 yılın ardından, Bayek kendisini antik Mısır’ın Sinai bölgesinde buluyor. Yeni bölge, 3 tarafı sularla kaplı olduğu için, yarımada diyebiliriz sanırım. Yapım aşamasında bulunan piramitler, bol bol Romalılar ve daha nicesi bu bölgede bulunuyor. Zaten Romalılar da, Bayek’in bu bölgeye gelme sebeplerinden biri işte. Bölgedeki Romalılar, Bayek’in korumaya çalıştığı halka inanılmaz kötü davranıyor. Bu bölgedeki hikaye de, Hidden Ones isimli bir isyancı gruba, Romalılar ile olan kanlı çatışmada yardımcı olmak.

Ek paketin hikayesinden bahsettiğime göre, artık rahatça oyuna neler eklendiğinden söz edebilirim demektir. Öncelikle, koskocaman bir bölgenin eklenmiş olduğunu söyleyebilirim. 4 yeni bölge bulunuyor bu bölgede. Zaten bölgenin haritadan görüntüsünü de, bu inceleme içine yerleştirdim. Oyuna eklenen tek şey, bölge değil elbette. Bu yepyeni bölge ile birlikte yeni seviyeler de geliyor. 40 ile 45 seviye arası, buralardayız yani. Daha fazla seviye için de, yarın çıkışını gerçekleştirecek olan ek pakete gideceğiz.

Yeni bölgede, bizleri aynı zamanda yepyeni silahlar, kostümler ve binekler de karşılıyor. İçerik açısından ne yazık ki, ana oyunun yakınından bile geçecek kadar içerik sunmuyor bize ne yazık ki. Fakat, ana oyunun fiyatı da 209 TL. Assassin’s Creed Origins: The Hidden Ones ek paketinin fiyatı ise, sadece 35 TL. Yani, o kadar aşırı fazla içerik beklemek zaten hata olurdu. Bu yüzden, eğer 35 TL gibi bir fiyat etiketine sahip ek paketten uçuk sayıda içerik bekliyorsanız, size göre değil demektir.

Assassin's Creed Origins: The Hidden Ones inceleme

Assassin’s Creed Origins: The Hidden Ones ek paketini oynayanlara ne önerebilirsin?

Eğer bir şekilde ek pakete sahip olup, oyuna başladıysanız, sizlere ek pakete daha gitmeden önce verebileceğim tavsiyeler var. Öncelikle, ek paketin hikayesine geçmeden önce, ana oyunu bir bitirin derim. Ana oyunu bitirdiğinizde, zaten 40. seviyeye yaklaşıyorsunuz ve bir sürü de silahınız oluyor cepte. Bütün bunlar da, oyun içerisinde bize bayağı lazım olacak zaten. Ek paketin önermiş olduğu seviye 38. Yani, 38. seviye ve altıysanız, sizleri bayağı zor şeylerin beklediğini buradan bile çıkarabilirsiniz.

Bana soracak olursanız, gitmeniz gereken minimum seviye kesinlikle 40 olmalı. Özellikle de, oyunu Nightmare zorluk seviyesinde oynuyorsanız. Eğer Easy falan yapıyor, kafanıza göre takılıyorsanız, 38 yeterli olacaktır size fazlasıyla. Ben bir çılgınlık yaparak, 37. seviyedeyken oynamaya kalktım. Gelen geçen herkes tek vuruyor. Sapladıkları gibi ölüyorum. Ben, ana oyunda bu kadar ölmedim sanırım. Assassin’s Creed Origins: The Hidden Ones ek paketi, bana Dark Souls 4 oldu resmen.

Assassin's Creed Origins: The Hidden Ones inceleme

Peki, alalım mı bu ek paketi?

Eğer ana oyunu zaten aldıysanız, 35 TL koymayacak bir ücret açıkçası ve 35 TL gibi bir ücrete, ekstradan rahatça yükselebileceğiniz 5 seviye daha olmuş oluyor. Bu ekstra 5 seviye ile birlikte, ara sıra çıkan tanrıları rahatça öldürebilirsiniz. Zira bir tanesi 40 seviye iken, diğeri 43 olması lazımdı. Bu etkinliklerden de, altın Anubis eşyasını kazanabiliyorsunuz. 1 taşta 2 kuş yani. Bir de üstüne 4 yeni bölge, yağmalayacak sürüsüyle ganimet ve eklenen bir sürü saat daha olunca, tavsiye etmezsem büyük ayıp etmiş olurum ek pakete.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.