Canlı LeadergamerTV Sea of Thieves oynuyoruz

Assassin’s Creed Origins korsanlar tarafından tamamen kırıldı

Assassin’s Creed Origins korsanlar tarafından tamamen kırıldı

Üç ay kadar korsanlara direnebilmiş oldu.

Meraklı bekleyişin ardından oyun piyasasına sunulan Assassin’s Creed Origins, korsanların hışmına daha fazla dayanamadı. İtalyan hacker grubu CPY, ünlü serinin son oyununu kırdığını açıkladı. Bu kırılma açıklaması, aynı zamanda Denuvo 4.8 tarafından korunan oyunların bir tanesinin daha gardının düştüğü anlamına geliyor. Oyunun korsan sürümüne sahip olan kişiler, bundan böyle koruma sistemine paralel çalışan DRM programlarına takılmadan geçebilecekler.

Assassin's Creed Origins korsanlar tarafından tamamen kırıldı

Bu kırılma Assassin’s Creed Origins oyununun çıkışından üç ay sonra gerçekleşmiş durumda. Bundan önce Denuvo koruması kullanan pek çok oyunun, korsanlar tarafından kırıldığı biliniyor. Oyun koruma sisteminin son versiyonu olan Denuvo 4.8’in kırıldığına dair haberimizi yayımlamıştık. Sistemin kırılmasıyla, sistemin koruduğu pek çok oyunun, korsan sürümleri piyasaya çıkmıştı. Assassin’s Creed Origins oyununun biraz daha uzun dayanmasının da yalnızca Denuvo 4.8 sürümüne bağlı kalmamasıydı.

Sadece Denuvo 4.8 sürümüyle korunan Middle-earth: Shadow of War, South Park: The Fractured but Whole, FIFA 18 gibi oyunlar, bir günde korsanlar tarafından kırıldılar. Bilindiği üzere Ubisoft şirketinin önemli markalarından olan Assassin’s Creed Origins, Denuvo 4.8 ile birlikte VMProtect ve Uplay koruma sistemlerini birlikte kullanıyordu. Korsanların, oyunun sistemini kırmalarının uzun sürmesi, ek programlar ve sürüm güncellemeleriyle açıklanabilir ama sonuna kadar dayanamadığını da görüyoruz.

Geçtiğimiz ay Denuvo, dijital güvenlik şirketi Irdeto tarafından satın alınmıştı. Bu birleşme sonrasında Denuvo 5.0 sürümü yayımlandı. 26 Ocak 2018 tarihinde piyasaya çıkan Dragon Ball FighterZ, Denuvo 5.0 sürümü kullanan son oyun konumunda ve hâlâ korsanlar tarafından kırılamadı. Muhtemelen önümüzdeki günlerde çıkacak oyunlar Denuvo 5.0 sürümünü kullanacaktır. Tabii bilgisayar korsanları da yeni oyunlar çıkana dek boş durmayacaktır büyük ihtimalle.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın