Avatar
Yazar: Kaan GEZER, Editör Yazım tarihi: 30.05.2017

Daha önceden Assassin’s Creed Empire olarak bilinen Assassin’s Creed Origins, resmi olarak Ubisoft tarafından duyurulmuştu ama geliştirici ekip, oyun hakkında hiçbir bilgi vermemişti. Çünkü her şey E3 2017 için saklanmıştı. Fakat, E3 2017 gelmeden önce, E3 2017 sırasında yayımlanacak olan Assassin’s Creed Origins tanıtım videosunun ilk 30 saniyesi internete sızdırıldı. Sızdırılan bu görüntülere bakacak olursak, geliştirici ekip, bu videoyu bir sinema salonu gibi bir mekanda sunuyordu. Büyük bir ihtimalle, geliştirici ekip için hazırlanan bir video idi bu. Yani, video resmi olarak yayımlanmadan, şirket, kendi içinde izlemek istedi. Bir diğer ihtimal ise Ubisoft, E3 2017 sunumunun provasını gerçekleştiriyordu. Genelde şirketler bu tür provaları yapıyor. Durum böyleyse, pek şaşırmayız. Fakat video, bazı noktalarda sahte olduğunun rengini veriyor. Biz, açıkçası pek ikna olamadık bu videoya.

Assassin’s Creed Origins için hazırlanan E3 2017 videosu sızdırıldı

Sizlerin de aşağıdan görebileceği bu video ile öğrenmiş olduk ki Assassin’s Creed Origins, Mısır'da geçecek, tabii video gerçekse. Hatta tam mekan adı ise Thebes. Peki, oyunun açılış videosu haricinde neler biliyoruz? Aslında karakter hakkında da bazı bilgilere sahibiz. Sizlerin de haberimizin en altındaki resimden görebileceği gibi, Assassin’s Creed Origins oyunundaki karakterimizin üzerinde bulunduğu bir tişört tasarımı ortaya çıktı. Bu tasarıma göre karakterimizin adı Ba Yek olacak ve kendisi biraz Orta Doğulu bir karaktere benziyor.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, Far Cry 5 çıkış tarihi, sistem gereksinimleri, fiyatı, videoları ve daha fazlası yazımıza, E3 2017 etkinliğinin Türkiye saatleri yazımıza ve son olarak Destiny 2, ilk oyuna ek paket olarak gelmeliydi isimli fikir yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. Mutlaka ilgi çekecek şeyler bulabileceksiniz bu linklerde.

Güncelleme

Sizlerin de yukarıdan görebileceği bu video, ne yazık ki sahte çıktı. Videoyu hazırlayıp, kendi YouTube kanalı üzerinden paylaşan Cosmografik‏ isimli kullanıcı, kendi Twitter hesabı üzerinden bu videonun yapım aşamalarını gösteren birkaç gönderi paylaştı. Böylece videonun sahte olduğunu anlamış olduk. Sevincimiz biraz kısa sürdü.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.