Assassin’s Creed Odyssey oyununda Yunan aktörler kullanılacak

Assassin’s Creed Odyssey oyununda Yunan aktörler kullanılacak

Geliştirici ekip, eski Yunan medeniyetini daha güzel hissedebilmemiz için uğraşıyor.

Geçtiğimiz haftalarda önce sızan bilgilerle, sonra da resmi bilgilerle karşılaşmış olduğumuz Assassin’s Creed Odyssey için önemli bir hedef var gibi görünüyor. Geliştirici ekip, serinin bu oyunu ile birlikte kültürleri Amerikalılaştırmamaya çalışacak. Amerikalılaştırmak kavramından kastımız ise, oyunun atmosferindeki o kültürün orijinal halinden ziyade Amerikan kültürünü hissettirmesi. Verilen bilgilere göre, oyunun olabildiğince bizlere Yunan kültürünü gösterecek ve hissettirecek.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Assassin's Creed Odyssey oyununda Yunan aktörler kullanılacak

Assassin’s Creed Odyssey kültürünü olabildiğince orijinal bir şekilde göreceğiz

Bizlere bu atmosferi hissettirmenin en önemli noktalarından biri de, oyun içerisinde karşılaşacağımız karakterlerin birer Amerikan gibi değil, Yunan gibi konuşacak olması. Assassin’s Creed Odyssey geliştirici ekibi de, bunun için Yunan aktörlerle çalışıyor. Örneğin, eğer Kassandra’yı seçerseniz, Melissanthi Mahut tarafından seslendirilmiş bir karakter ile karşılaşacaksınız. Seçiminiz Alexios olursa, Michael Antonakos tarafından seslendirilmiş bir karakter ile tanışacaksınız.

Assassin’s Creed Odyssey içerisinde karşılaşacağımız bu durum için oyunun ses yönetmeni Lydia Andrew, “Biz, gerçekten bunun Yunan ve Antik Yunan kültürüne derinlemesine dalmak için güzel bir fırsat olduğunu düşündük.” diyerek düşüncelerini de dile getirdi. Açıkçasını sorarsanız, Yunan gibi konuşabilen aktörlerden ziyade direkt olarak Yunan aktörlerin tercih edilmiş olması, Ubisoft ekibinin yolda olan oyun için gerçekten çabaladığını gösteriyor bizlere. Şimdi, asıl merak ettiğimiz başka bir şey var. Bütün bu uğraşlar sonucunda ortaya çıkacak olan eserin, bizlere Antik Yunan medeniyetini ne kadar derin bir şekilde hissettireceği. Umarız ki, bütün bu emekler boşa gitmez ve kaliteli bir yapım ile karşılaşırız.


Assassin's Creed Odyssey
Assassin's Creed Odyssey inceleme    Haber 


Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.