Assassin’s Creed Odyssey, Ubisoft tarafından resmi olarak duyuruldu

Assassin’s Creed Odyssey, Ubisoft tarafından resmi olarak duyuruldu

Neredeyse aylardır bu oyunun varlığından söz ediyorduk değil mi?

Uzun bir süredir sızıntılarını takip ettiğimiz Assassin’s Creed Odyssey, E3 2018 sırasında Ubisoft tarafından resmi olarak duyuruldu. Assassin’s Creed Origins’e benzerliği ile konuşulan oyun serinin yönünü değiştirerek bizleri Yunanistan’a götürüyor olacak. Pek çok tarihi figürü ve karakteri görebileceğimiz, Assassin’lerin gelişimini takip edebileceğimiz oyunun ilk tanıtım videosu da paylaşıldı.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Assassin’s Creed Odyssey Ubisoft

Ubisoft, Assassin’s Creed Odyssey ile birlikte deniz savaşlarını yeniden seride önemli bir noktaya getirmek istiyor olabilir. Black Flag ile oyuncuların gözünde itibara kavuşan deniz savaşları, Odyssey ile tekrar favori haline gelebilir. Oyunun ilk tanıtım videosunda bile özen ile yerleştirilmiş olan bu unsura ne kadar önem verileceğini bekleyip göreceğiz. Oyunun arayüzünün ve grafik tasarımının Origins ile neredeyse bire bir aynı olması ise oyuncuların tepkisini toplayan bir durum. Sonuçta farklı bir isim ve farklı bir oyun ile bambaşka bir deneyim görmek istersiniz değil mi?

Her ne kadar oyun ile ilgili neredeyse her şey E3 2018 öncesinde sızdırılmış olsa da birkaç noktadan bahsetmeden geçemeyeceğiz. Yunanistan’a gittiğimiz oyunda pek çok tarihi figür ve olay bizleri bekliyor olacak. Olayların akışına şekil verdiğimiz süre boyunca kadın veya erkek ana karakterimizi seçerek ilerleyeceğiz. Üstelik karakter seçiminin ardından seride gördüğümüz en çok rol yapma oyunu ögesine sahip dünya ile karşılaşacak olmamız, karakterlerin önemli hale gelmesini sağlıyor.

Ubisoft, Assassin’s Creed Odyssey ile farklı bir oyun deneyimi sunacak.

E3 2018 sırasında gerçekleştirilen tanıtıma göre, oyuncular senaryoda ilerlerken dallanan diyaloglar ile karşı karşıya olacaklar. Farklı seçenekler ve farklı gidiş yolları senaryo boyunca sizleri bekliyor olacak. Bunun yanı sıra, görevleri deniz savaşları gerçekleştirmek gibi alternatif yöntemler ile tamamlamayı da deneme imkanı elinizde olacak. Tüm bunların yanı sıra dövüşlerin daha kalabalık hale gelmesi de oyunu bir adım öteye taşıyacak unsurlar arasında yer alıyor.

PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için 5 Ekim 2018 tarihinde çıkış yapacak olan Assassin’s Creed Odyssey, yeni bilgiler ile bizlerle olmaya devam edecektir. Dilerseniz hemen yukarıdan oyunun E3 2018 sırasında gösterilen tanıtım videosunu izleyebilirsiniz. Düşüncelerinizi ve görüşlerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın!


Assassin's Creed Odyssey
Assassin's Creed Odyssey inceleme    Haber 


Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.