Canlı LeadergamerTV Sea of Thieves oynuyoruz

Assassin’s Creed filminin uzunluğu belli oldu

Assassin’s Creed filminin uzunluğu belli oldu

Assassins Creed'in ilk filminden bilgiler gelmeye başladı.

Video oyun filmleri şu ana kadar pek başarılı performans sergileyemediler. Bu kadar filmin içerisinde Resident Evil serisi ve Warcraft bence aralarında parlayan filmlerden. Bu tür filmlerin en temel problemleri konuyu bir filmin uzunluğuna sıkıştıramayıp, hem filmin süresini uzatıp hem de konuyu toparlayamadan bitiriyor olmaları. Assassin’s Creed de, video oyun filmleri kervanına katılan serilerden. Birleşik Krallık’taki ünlü sinema zinciri Empire, film hakkında bilgi yayımladı. Ayrıntılara göre film 140 dakika. Evet, yanlış duymadınız. Tam olarak 2 saat 20 dakika. Bu süre normal filmler için bile uzun sayılabilecekken, Assassin’s Creed için eğer ki bir de kötü ise hiç bitmeyecek hale gelebilir.

assassin's creed movie michael fassbender

Assassin’s Creed’in tüm arka planını, mevcut hikaye akışını tek bir filme sığdırmak zor olacak. Umarız başarılı bir yapım izleyebiliriz. Film için verilen açıklamaya göz geçirdiğimizde, oyunlardaki hikaye örgüsü korunuyor gibi duruyor. Teknolojinin ilerlediği yakın bir gelecekte insanların gen dizilimleri kullanılarak atalarını görme imkanını veren bir cihaz icat edilmiştir. Bu cihazı test etmek için seçilen deneklerden olan Callum Lynch (Michael Fassbender) atalarından bir tanesinin de 15. yüzyılda İspanya’da yaşayan Aguilar olduğunu öğrenir. Aguilar’ı izledikçe, atasının gizli bir tarikat olan haşhaşilere üye olduğunu öğrenir ve baskıcı bir dünya rejim kurmak isteyen tapınakçılara karşı savaşmaya başlar. Hikaye bildiğimiz Assassin’s Creed evreninin başlangıcı niteliği taşıyor. İlk oyunda Desmond Miles’in yaşadığı macerayı bir kez de Callum Lynch ile birlikte filmde yaşayacağız.

Bu yıl herhangi bir Assassin’s Creed oyununu oynama imkanımız olmayacak hatta bir sonraki sene bile gelmeyebilir. Tüm bunlar bir süre ara verip, seriyi soluklandırma ve ismin aşınmışlığını engelleme çalışmaları olabilir. Serinin ilk filmi ise 21 Aralık 2016 tarihinde vizyona girecek.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın