Menü
https://leadergamer.com.tr/battlefield-1-oyunculari-ban/
Assassin's Creed 12 Ocak 2017 15:35

Assassin’s Creed filmi, 150 milyon dolar kazanç sağladı

Film sevildi mi? Yoksa sevilmedi mi?


Assassin’s Creed filmi birçok kritik ve oyuncu tarafından sevilmemiş olabilir, fakat film oldukça büyük bir gelir elde etti. Öyle ki, bahsettiğimiz bu film, 2017 senesine İngiltere’de bir numara olarak girdi. Üzerine bir de 150 milyon dolarlık bir kazanç sağladı. Tabii bu kazanç, filmin tüm zamanlarda yaptığı kazanç idi. Ubisoft açıklamalarına göre film, ilk haftasında, 6.6 milyon dolar kazanç sağladı. Fakat bu Dünya genelinde mi, yoksa sadece İngiltere içerisinde mi, bu detay verilmedi. Fakat 150 milyon dolar rakamına bakacak olursak, 6.6 milyon sadece İngiltere olabilir diye düşünüyoruz.

Assassin’s Creed

Assassin’s Creed filmi, biraz önce dediğimiz gibi İngiltere’de çıkış haftasında bir numara idi. Fakat bu film sadece İngiltere’de bir numara olmadı. Meksika ve Rusya’da da çıkış haftasında bir numara olan bu film, yine aynı zaman aralığında İtalya’da ikinci, Fransa ve Almanya sınırları içerisinde de üçüncü oldu. Geride bıraktığımız hafta sonunda ise, Birleşik Devletler sınırları dışında film tam 45 milyon dolarlık kazanç sağladı. Çıkış haftasında Dünya çapında 98 milyon gelir getiren bu film, toplamda, yani tam 3 haftalık süreçte de başlıktaki gibi 150 milyon dolar kazanç sağladı.

Bahsettiğimiz bu rakamlar oldukça büyük görünse de, yapımcı ekibin bu para ile doyacağını hiç sanmıyoruz. Çünkü Assassin’s Creed filmi, 125 milyon dolara yapılmıştı. 3 haftada 150 milyon dolar kazanmak, yapımcıya çok fazla kazandırmadı ne yazık ki. Bu duruma da şaşırmamak lazım çünkü filmin ilk inceleme puanları gerçekten berbattı. 10 üzerinden 1 veren bile kritikler vardı.

Kaan GEZER Editör