Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

avatar
Yazar: LeaderGamer, Editör Yazım tarihi: 30.07.2013

Assassin’s Creed 3 ile gelen popüler gemi savaşları, yeni oyunun çoklu oyunculu seçeneğinde olmayacak. Oyun yapımcıları hep bir ağızdan bu işin zorlu ve uzun bir süreç isteyeceğini, oyunun yapısı bozacağını söylediler.

Ubisoft Annecy stüdyosundan, çoklu oyuncu bölümünün tasarımcısı olan Tim Browne yaptığı açıklama; ” Gemi savaşlarını, Singapur‘daki ekibimiz ile bir buçuk-iki yıl süren uzun çalışmalar sonucu sunabildik. Gemi savaşları Black Flag içinde oldukça iyi bir özellik fakat sadece tek kişilik mod için. Bu aldığımız kararın siz oyuncular için daha iyi olacağını düşündük, zaten yaptığımız denemeler sonucu ise teknik açıdan imkansız olduğuna karar verdik. Bunu da göz önünde bulundurmalısınız.” şeklinde oldu.
assassins-creed-iv-black-flag-2
Aynı zamanda yapımcı Damien Kieken‘da konuşmaya bir şeyler ekledi ve; ” Bu gemi savaşlarının tek kişilik mod’da olması daha iyi. Ve tek kişilik mod’a katılabilecek en iyi içeriktir. Zaten bir okyanusu ne kadar taklit edebilirsiniz? Okyanus gerçekten bir oyuncak gibi düşünün. Attığınız topları durduracak büyük dalgalar olacak, okyanusu siz yöneteceksiniz. Eğer bu savaşların çoklu oyuncu modun’da görmek istiyorsanız, bizim okyanusu mükemmel derecede taklit etmemiz gerekecek ki bu şuan imkansız gibi gözüküyor.”

Browne, deniz savaşları kavramının online olmasının Assassin’s Creed’in oyun yapısına aykırı olduğunu söyledi.

1_26066_nphd
Assassin’s Creed yapımcıları, deniz savaşlarının çoklu oyuncu moduna getirilmesinin oyunun yapısını bozacağı düşüncesinde. Kısaca gemi savaşlarını sadece oyun içerisinde yöneteceğiz, zaten biz bir korsan değil suikastçıyız ve işimiz gemi kullanmak değil adam öldürmek!

Assassin’s Creed 4: Black Flag, Karayip Korsanları tadında oyun yapısıyla bu yılın son bahar döneminde Xbox 360, Xbox ONE, PS 3, PS4, Wii U ve PC için geliyor. Bizi takip etmeye devam edin.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.