Menü
https://leadergamer.com.tr/angry-birds-space-steamde-ki-yerini-aldi/

Assassin’s Creed 4: Black Flag Ön İnceleme

Ölü adamın sandığında 15 adam; yo ho ho ve bir şişe rom!


2008 yılında, kapşonlu bir adamın arkamızdan sessizce yaklaşmasıyla başladı her şey. En başta biraz bizi ürküttü, belki bunu itiraf edebiliriz. Ama asıl gerçek de şu ki; Assassin’s Creed ismi, son 5 yılda tam bir fenomen haline geldi ve hala da ününü sürdürmeye devam ediyor.

Peki ya şimdi ne oldu? İlk başta yüzme bilmiyorduk, daha sonra öğrendik. Şimdi de denizlere mi açılıyoruz? Hepsini geçtim, bir de denizin derinliklerine dalıp batık gemilerdeki ganimetleri mi toplayacağız? Bu suikastçi, suikastçi olalı böyle macera görmemiştir herhalde. Bizim de nefeslerimizi tekrar tutmamıza sebep olan yegane gerçeklerden biri de bu büyük ihtimalle.

“O zaman Kaptan Edward Kenway, tam adamınız.” – Edward ‘Blackbeard’ Teach

Assassin’s Creed 3’ün daha kırkı çıkmadan Ubisoft‘un oyun gündeminde gerçekleştirdiği bu sansasyonel Black Flag etkisi, bütün dengeleri bozmuş durumda. Ubisoft’un neden bu kadar aceleci davrandığı ise çok açık; yeni nesil konsollara da pay çıkartmak istiyor ünlü firma. Bu konuya gerek PlayStation 4, gerek Xbox 720 dahil olsun, Assassin’s Creed 4: Black Flag hiç şüphesiz ki yeni jenerasyona altın anahtarlardan biri olacak.

Peki ya yeni AC4’te, daha önceki oyunlarda bulamadığımız ne tür şeyleri yakalayacağız? Oyun için ilk açıklanan detaylar ve videolarla beraber göz önünde bulundurmamız gereken özellikler de bir hayli fazla. Bunların en başında ise, yeni oyunumuzda artık Desmond Miles olmayacak.

Assassin’s Creed 4: Black Flag, Desmond Miles yerine daha orijinal bir deneyim ile karşımıza çıkıyor. Söz konusu oyunda, artık Desmond olmayacağız; onun yerine kendimiz olacağız. Evet. Atalarımızın tarihteki bu efsanelerini, araştırmayı devam ettiren birer analist olarak, Abstergo’da devam ettireceğiz. Kaptan Edward Kenway’in geçmişi bizzat parmaklarımızın ucunda, düşüncelerimizin en başında olacak. Peki ya bu Kaptan Edward Kenway kim, neyin nesi? Ezio ve Altair ile nasıl bir bağlantımız var? Peki ya Connor bu oyunun neresinde?

ac41111Aslına bakarsanız, cevap hiç biri.

Batuhan Kavruk Editör