Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Talha Şahin, Editör Yazım tarihi: 31.03.2019

Geçtiğimiz günlerde Assassin’s Creed 3, Remastered olarak piyasaya sürülmüştü. Ubisoft, yaptığı Remastered çalışması ile yenilenmiş grafikleri yenilemiş, oyunculara çok daha güzel bir atmosfer vaat etmişti. İlk olarak 30 Ekim 2012 yılında piyasaya çıkan yapım, oyuncuları özellikle optimizasyon konusunda üzmüştü. Oynayanlar birçok hata ile karşılaşmış, sorun üstüne sorun yaşamıştı. Yenilenen oyunla bu sorunların üstesinden gelmeyi amaçlayan Ubisoft, aynı zamanda 4K desteğini de daha önceden duyurmuştu. Oyunun orijinal halindeki eksiklikleri gidermeyi başarmış olacak ki, Assassin’s Creed 3 artık Steam ve Uplay üzerinde yer almıyor.

Assassin’s Creed 3 artık Steam ve Uplay üzerinde yer almıyor

Oyunun çıkışından henüz birkaç gün geçmişti ki, Assassin’s Creed 3’ün orijinal oyununun satışı kalktı. Steam ve Uplay üzerinde arama kısmına yazıldığında başlık artık bulunamıyor. Sadece oyunun yenilenen versiyonu karşımıza çıkıyor. Daha önceden satın almış olanlar tabii ki indirebiliyor ancak orijinal oyunu satın almak istiyorsanız, maalesef geç kaldınız. Ubisoft ise bu konu ile ilgili henüz hiçbir açıklama yapmadı. Bir oyunun Remastered versiyonu çıktığında, orijinal oyunun satıştan kalkması yeni bir olay değil. The Elder Scrolls V: Skyrim, Dark Souls ve Deus Ex: Human Revolution gibi oyunlar da geçmişte aynı politikayı izlemişti.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.