Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 09.07.2020

TikTok’un popüler içerik üreticilerinden Aslı Güler kimdir, nereli, kaç yaşında bu yazımızda sizlere onun hakkında bildiklerimizi paylaşacağız.

Aslı Güler, 1998 İstanbul doğumludur, 22 yaşındadır ve şu an İstanbul‘da yaşıyor. 1.78 boyunda olan Aslı’nın burcu bilinmiyor. Aslı Güler, Loreal‘in eski reklam yüzüdür. Sosyal medyada çektiği makyaj, playback, dans ve yavaş çekim videolarıyla oldukça büyük kitlelere sahip olan Aslı Güler’in TikTok‘da 1.4 milyon takipçisi ve 47 milyondan fazla beğenisi, YouTube‘da 219 bin abonesi, Instagram‘da 360 bin takipçisi bulunuyor.

TikTok Nedir?

@asligulerGünaydınn 👋🏻

♬ orijinal ses – _the.sera_

TikTok veya Çin’de bilinen adıyla Douyin, Musical.ly bazında yaratılan, video oluşturma ve paylaşmanın yanı sıra canlı yayın imkanı sağlayan bir sosyal medya uygulamasıdır. Eylül 2016’da ByteDance, tarafından piyasaya sürülen Asya’da kısa video platformunda lider olan ve başka ülkelere de yayılmış olan uygulama, kısa süreli müzik videoları kapsamında en hızlı büyüyen uygulama haline gelmiştir.Kullanıcıya müzikal, dans, komedi, oyunculuk, dudak senkronizasyonu ve diğer türlerde 15 saniyelik, kısa videolar üretmesine olanak sağlayan uygulama, 150 ülkede 500 milyondan fazla global kullanıcıya ulaşmayı başarmıştır.Eylül 2016’da Çin’de Douyin, ByteDance tarafından piyasaya sürüldü ve Eylül 2017’de Endonezya’da yayılmaya başladığında uluslararası pazara uygun olması için uygulamaya TikTok ismi verildi. 23 Ocak 2018’de TikTok uygulaması Tayland uygulama marketinde ücretsiz indirilen mobil uygulama indirme kategorisinde birinci sırada yer aldı. Şubat 2018’de TikTok, müzikten para kazanmak için Modern Sky ile bir ortaklık başlattı.

TikTok, 2 Ağustos 2018’de daha büyük bir video topluluğu oluşturmak için musical.ly’de var olan mevcut hesaplar ve verileri, tek bir uygulamada bir araya getirerek bu girişim şirketiyle birleşti.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.