Arma 3, 3 milyon adet sattı

Arma 3, 3 milyon adet sattı

Ayrıca ücretsiz bir ek paket de geliyor.

Arma serisi, simülasyon oyunları arasında çok büyük bir yere sahip. Özellikle FPS/TPS tarzı oyuncular tarafından tercih edilen bu oyun, Bohemia Interactive tarafından geliştirilmişti. Geçen gün ise Bohemia Interactive bir açıklama yaptı ve oyunlarının dünya çapında 3 milyon sattığını açıkladı. Eylül 2013 tarihinde çıkışını gerçekleştiren bu oyun, 3 milyonluk satış rakamına vurabilmek için tam 4 sene bekledi. Açıkçası duruma böyle bakınca, 3 milyonluk bir satış rakamı pek etkileyici gelmiyor kulağa fakat Arma 3 gibi bir simülasyon oyununun da herkes tarafından tercih edilemeyeceğini göz önünde bulundurmak lazım sanırım.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Oyun hakkında önümüze sunulan gelişmeler tabii ki bu kadarı ile sınırlı kalmadı. Geliştirici ekip, yaptığı bir duyuru ile birlikte oyuna gelecek olan ücretsiz bir ek paketi açıkladı. 22 Haziran 2017 tarihinde piyasaya sürülecek olan bu ücretsiz ek paket ile, serinin ilk oyunundan tanınan klasik Malden arazisini oyuna ekleyecek. Böylece birçok Arma oyuncusu, güzel bir nostalji yapabilecek ki bu ek paket hakkında, az da olsa birkaç bilgiyi yukarıdaki videoda görebilirsiniz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Arma 3 oyununa verilecek destek, tabii ki bir adet ücretsiz ek paket ile son bulmayacak. Geliştirici ekipten gelen açıklamaya göre, oyun aktif bir şekilde desteklenmeye devam edecek ve oyunların karşısına, yeni bir eşli oyuncu temelli bir çoklu oyuncu modu çıkacak. Combat Patrol isimli bu oyun modunda, oyuncular takım olabilecek ve yapay zekaya karşı savaşacak. Bu oyun modunda, oyunculara bazı görevler verilecek ve oyuncular da modu tamamlayabilmek için o görevleri yapmayı deneyecek. Oyunun doğası her yeniden açtığınızda değişeceği için, sürekli farklı bir şey yapıyormuş gibi hissedeceksiniz.

Arma 3, 3 milyon adet sattı

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.