Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: LeaderGamer, Editör Yazım tarihi: 19.05.2011

Rocksteady, Arkham City’de ana hikayeye ait olan ve yan hikayelere ait olan içeriklerin toplamda 40 saatlik hikaye içeriği yaptığını söyledi.

Yapımcı, The Guardian’a oyunda 15 saatlik yan görevlerinin olduğunu söyledi.

“Arkham City’deki yan görevler güzel bir örnek. Ana hikayenin dışında kalan görevler 15 saate yakın bir süre sizi oyalayacak.” dedi oyunun yönetmeni Sefton Hill.

“İşleri nasıl halledecekleri tamamen oyuncuya kalmış. Belirgin bir Doğru veya yanlış yok. Oyunculara, kendi istedikleri gibi bir tecrübe yaşamalarını sağlayan, rahat bir yapı sunuyoruz.”

“Hikaye anlatımı bakımından, bence oyunlar bir filmdense bir TV serisine benzer. Bölümleri toplaığınızda 15 saat eder ve hepsinin kendi başlarına hikaye anlatımları vardır, ancak tüm bunlar, hepsini kapsayan ana hikayeye hizmet eder aslında.”

“Her bir saatte olan olayların diğerleriyle tutarlı olması için çok büyük bir planlama gerekiyor.”

Hill aynı zamanda ana hikayenin 25 saat civarında süreceğini de doğrulamış oldu ki bu ilk oyunun neredeyse iki katı demek.

“Arkham City’deki ana hikayeleri tamamlamak 25 saatten daha fazla zaman alıyor. Oyuncuları bu süre boyunca oyuna bağlamak için sadece hikaye ve karakterlerin değil, aynı zamanda oynadıkları ana mekaniklerin de değişmesi ve uyum sağlaması lazım.”

Batman: Arkham City 18 Ekim’de ABD’de ve 21’inde de Avrupa’da PC, PS3 ve 360 için çıkıyor.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.