ARK: Survival of the Fittest, ARK: Survival Evolved ile birleşiyor!

ARK: Survival of the Fittest, ARK: Survival Evolved ile birleşiyor!

PlayStation 4 ve Xbox One'da şimdilik değişiklik yok.

ARK: Survival Evolved’un geliştiricisi Studio Wildcard, ARK: Survival of the Fittest’ı ayrı bir oyun olarak tanıttığında da nedenini tam anlayamamıştık. İlk oyunun modu gibi duran ARK: Survival of the Fittest, özellikle kullanıcıların savaşmasına dayalı olarak, ilk oyundan tamamen bağımsız çalışıyordu. Anlaşılan o ki birbirine çok benzer iki oyun ayrı yürütülmek istenmedi ve Studio Wildcard iki oyunu birleştireceğini duyurdu.

ARK: Survival of the Fittest

Şirketten yapılan açıklamaya göre, geliştiricilerini iki ayrı oyuna bölmek işleri zorlaştırmış. Oyun hala masaüstünüzde ayrı bir program olarak kalmaya devam edecek, fakat ARK: Survival Evolved’un içine taşınacak; merak etmeyin ayrıca satın almanızı gerektirecek bir işlem yok. Aslına bakarsanız, bütün geliştiricilerin bir oyuna odaklanması; hem hataların giderilmesini hem de yeni içeriklerin oyuna eklenmesini hızlandıracaktır. Bu işlemin sadece geliştiricileri bir oyuna odaklamak için yapılmadığını da söylemeden geçmeyelim. Studio Wildcard; bu değişikliğin yayımlanacak olan yeni geliştirme kitinin, ortada iki ayrı ürün olması halinde kısıtlanacağı gibi pek çok başka nedeninin de olduğunu paylaştı.

Xbox One ve PlayStation 4 sahipleri için ise şu anda herhangi bir değişiklik yok. Şirket biraz bekleyip planlarının işleyip işlemediğine baktıktan sonra konsollara yönelik kararını verecek. Oyunun geleceği hakkında paylaşılan yazıyı dilerseniz buraya tıklayarak okuyabilirsiniz. ARK: Survival of the Fittest’ın çıkışının üzerinden bir yıldan biraz fazla geçmesinin ardından bu şekilde bir değişikliğe gidilmesi, geliştiricilerin tam koordinasyona ve kullanıcı deneyimine önem verdiklerinin bir göstergesi olarak alınabilir. Sizler de bu konudaki fikirlerinizi, alınan karar hakkındaki düşüncelerinizi belirtmeyi unutmayın!

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın