Ark Survival Evolved önümüzdeki hafta mobil cihazlara geliyor

Ark Survival Evolved önümüzdeki hafta mobil cihazlara geliyor

Mobil sürümün sunacakları da geliştiriciler tarafından kesinleştirildi.

Studio Wildcard tarafından geliştirilen Ark Survival Evolved, günümüz trendine katılarak önümüzdeki hafta mobil cihazlar için çıkış yapacak. Çok oyunculu hayatta kalma oyunlarının öncülerinden olan Ark, tablet ve telefonlarda ücretsiz olarak sunulacak. Studio Wildcard’ın yaptığı açıklamalar ile birlikte, taşınabilir cihazlarda oynayabileceğimiz sürümün sunacağı özellikler kesinleşti.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ark Survival Evolved mobil

Yenilenen dinozor modelleri ile oyuncuların karşısına çıkan Ark Survival Evolved, mobil platformlardaki büyük kitleyi kaçırmayacak. Oyun, 14 Haziran 2018 tarihinde reklam destekli ücretsiz sürümü ile Google Play ve App Store’daki yerini alacak. Reklam destekli ifadesini kullandık, çünkü ücretsiz sürümde katlanmanız gereken reklamlar bulunuyor. Bu reklamları kaldırmak için ise ücretli abonelik Primal Pass’ı satın alarak ek avantajlar elde edebiliyorsunuz. Diğer platformlarda ücretli olan bir oyunun mobilde tamamen ücretsiz olacağını düşünmek doğru olmayacaktır.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Oyunun orijinal haritası olan ada, mobil cihazlarda da oyuncuların karşısına çıkacak. Çok oyunculu deneyim yaşamak isteyen oyuncular 60 kişiye kadar çıkabilen sunucularda oynarken, tek oyunculu modu tercih etmek de mümkün olacak. Geliştiricilerin Ark Survival Evolved’un kullanıcı arayüzünün baştan tasarlandığını belirttiklerini de ekleyelim. Dokunmaya duyarlı ekranlar için optimize edilen mobil sürüm, War Drum Studios tarafından ele alınıyor.

Ark Survival Evolved, mobil cihazlarda nasıl bir PvP deneyimi sunacak?

Studio Wildcard tarafından yapılan açıklamaya göre, mobil sürümde oldukça farklı bir materyal bulunuyor. Oyuncuların kısa süreliğine belirli oyun içi avantajlar elde etmesini sağlayan “Ancient Amber” pek çok iş için kullanılabilecek. PvP unsurunu güçlendireceğini düşündüğümüz bu materyalin para ile satın alınabildiğini öğrenirsek işler değişecektir tabii ki. “Kazanmak için öde” sistemini benimseyen bir oyunun oyuncular tarafından da tercih edilmeyeceği aşikar.

Elimizde herhangi bir oynanış videosu bulunmasa da dilerseniz hemen yukarıdaki tanıtım videosunu izleyebilirsiniz. Ark Survival Evolved’un 14 Haziran 2018 tarihinde tablet ve telefonlar için çıkış yapacağını hatırlatalım.


Ark: Survival Evolved
   Haber 


Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.