Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 25.09.2021

League Of Legends evreni genişlemeye devam ediyor. Bugün Netflix’in TUDUM etkinliğinde birden fazla dizi ve film için yeni bilgiler ve fragmanlar yayınlandı. En son 3 ay önce kısa bir sahnesi paylaşılan Arcane için de tam bir fragman yayınlandı. Fragman ile oyundan bolca karakter gördük ve dizi hakkında bolca bilgi edindik. Arcane, Riot Games ve Netflix arasında bir ortak yapım olarak hazırlanıyor. Dizi, geçmişte yapımcı Riot Games için birkaç sinematik fragman yapan Fortiche Productions tarafından geliştiriliyor.

Dizinin oyuncu kadrosunda birden fazla yıldız isim bulunuyor.

Fragmanın büyük çoğunluğunda bize oyundan da tanıdığımız Jinx ve Vi karakterlerinin çocukluğunu gösteriyor. Bunun yanında Piltover ile Zaun arasındaki gerilim de oldukça belli oluyor. Dizi, Ekim ayında çıkacak ve her hafta yeni bir bölüm ile karşımızda olacak. Dizinin kadrosu ise Vi olarak Hailee Steinfeld, Jinx olarak Ella Purnell ve Jayce olarak Kevin Alejandro olarak karşımızda. Ek olarak Heimderdinger, Viktor ve Caitlyn karakterlerini de göreceğiz.

Arcane, League of Legends evrenindeki iki önemli ilişkiye odaklı durumda. Her ikisi de League of Legends ana karakteri olan kız kardeşler Vi ve Jinx arasındaki bağ. Kız kardeşler zor bir çocukluk paylaştılar. Ancak yolları belli olaylar sonrası ayrıldı. Bu ayrılma sonrası ikisi de çok farklı birer yetişkin hayatları yaşıyor. Yolculuklarında kilit figürler olarak ortaya çıkacak diğer birkaç LoL karakterinin yanı sıra yepyeni yüzler de olacak. Dizide yaşananlar oyuna bir etkinlik ve ya kalıcı bir şekilde etki edecek mi henüz bilmiyoruz.

Arcane tam olarak 3 perdeden oluşacak.

Dizi ayrıca Runeterra’daki en ilginç hikayelerden birine de değinecek. Bu hikaye ise Piltover ve Zaun şehirleri arasındaki çatışma. Piltover ve Zaun, teknik olarak aynı konumda bulunan iki şehir. Fakat Piltover parlak üst seviyeyi ve Zaun ise köhne şehri temel alıyor. Ancak Piltover’ın yıllarca Zaun’u kurnazca aşağı itmesinin ardından, Hextech teknolojisinin icadı, Zaun’un onu gerekli her şekilde kullanmaya istekli olması sayesinde güç dengesini değiştirmeye başlıyor. Dizi de tam bu noktada geçiyor.

Serinin ilk perdesi 6 Kasım‘da, League of Legends 2021 Dünya Şampiyonası Finallerinden hemen sonra yayınlanacak. İkinci perde 13 Kasım‘da, üçüncü perde ise 20 Kasım‘da vizyona girecek. Her perde üç bölümden oluşacak. Türkçe altyazılı fragmana aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.