Apple ve Google mahkemeyi “iş stratejisi” olarak kullanıyor

Apple ve Google mahkemeyi “iş stratejisi” olarak kullanıyor

Apple ve Google'dan reklam kokan hareketler.

Neredeyse herkes Apple ile Google arasındaki patent davalarından az çok haberdardır. Bir türlü çözülemeyen bu davalar gün geçtikçe azalması gerekirken aksine artıyor. Bunun farkında olan Miami yargıcı Apple ile Google mahkemeyi “iş stratejisi” olarak kullanmakla suçladı.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

google-vs-apple2010‘da Florida‘da başlayan dava karşılıklı gelen taleplerle bugüne kadar 180 dosyaya ulaştı ve çözülemez bir hâl aldı. Şimdi ise bu ikili mahkemenin yaratılan bu dosyaların sayısını düşürmesini istiyor.

Haliyle davanın hakimi Scola; “Hiç bir uzlaşma göstermeden, bizden yarattıkları bu kargaşayı çözmemizi bekliyorlar ama bu isteği kabul edemeyebiliriz.” diyerek bu kavgacı iki şirketten yakındı. Her ne kadar Scola iki tarafa davayı kendilerince düz bir yola sokmak için dört ay vermiş olsa da, Apple ve Google’ın davaya son vermek yerine bunu bir iş stratejisi olarak kullandığını belirtti.

Scola; “Normalde davaların çözüme kavuşmasını isteyen davacılar mahkemeden önce kendi arasında anlaşırlar ama bunu Apple ve Google’da göremiyoruz.” dedi. Scola davaların bu tür iş stratejisi ve reklam amaçlı kullanılmasının mahkemeleri asıl amacından uzaklaştırdığını da belirtti.

Anlaşılan Amerikalı hukuk çalışanları Apple ve Google’ın adeta bir çocuk gibi didişmesinden bıkmış görünüyor. Bakalım bu davalar çözüme kavuşabilecek mi?

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.