Türkiye

Apple, iPhone X için 3 yeni kardeş üretmeyi düşünüyor

Apple, iPhone X için 3 yeni kardeş üretmeyi düşünüyor

Her bütçeye göre iPhone X'ler geliyor.

Yüksek fiyatı nedeniyle beklenen satış rakamlarını yakalayamayan iPhone X ailesi genişliyor. Dünya genelinde yaklaşık 1000 Dolar fiyatla satılan cep telefonu modelinin çeşitlendirilmesi kararı alındı. Alınan haberlere göre Apple şirketinin planları arasında, 2018 senesi içerisinde, 3 farklı, iPhone X tasarımından ilham alınmış akıllı telefon modelleri piyasaya sunmak var. Bu yeni modeller, kullanıcıların bütçesine göre fiyat bazında farklılık gösterecek. Tabii üretilecek olan bu cep telefonlarının, yalnızca fiyatları farklı olmayacak. Fiyatına göre ekran boyutları ve teknik özellikleri de değişecek.

Apple, iPhone X için 3 yeni kardeş üretmeyi düşünüyor

Söylentilere göre, üretilecek olan cep telefonlardan en pahalısının D33 kod adıyla tasarlanıyor. Bu yeni model, iPhone X ile benzer şekilde OLED ekrana sahip olacak. Cep telefonunun ön yüzeyinin tamamen ekranla kaplı olması ve ekran boyutunun 6,5 inç olacağı düşünülüyor. Mevcut olan iPhone 8 Plus cep telefonlarının ekranlarının 5,5 inç olduğunu hatırlatırsak; akıllarda, bu boyutun aşacağı gibi bir izlenim oluşabilir. Maksimum cep telefonu boyutunu muhafaza etmek isteyecek olan Apple, kenar bölgelerini ekranla kaplarsa, 6,5 inçlik ekran boyutuna, aynı büyüklükte bir cep telefonunda ulaşabilir. Üretilmesi planlanan bu büyük boyutlu telefonun, ekran çözünürlüğünün, iPhone X cihazlarındaki gibi 1242 x 2688 oranında olması da gelen tahminler arasında.

Apple şirketi tarafından üretilmesi planlanan ve D32 kod adıyla bildirilen orta düzey cep telefonunun boyut ve teknik özellikler bakımından iPhone X ile benzerlik göstereceği düşünülüyor. Yeni cihazın OLED ekrana sahip olacağı ve geliştirilen A12 işlemci barındıracağını dışında başka bir detay bilinmiyor henüz. Bu iki cihazdan daha cazip bir cep telefonu tercih etmek isteyenler için, farklı bir alternatif üzerinde daha konuşuluyor. Bu fiyat olarak daha – uygun olacak olan cihazın, LED ekrana sahip olacağı ve alüminyum çerçeveler barındıracağı tahmin ediliyor. Üst ve orta kalitedeki cihazlar için kullanılacak olan A12 işlemcisinin, bu cihazda bulunup bulunmayacağı henüz belli değil. Uygun bütçeli cihazın parmak izi okuyucusu yerine yüz tarayıcısı özelliklerini kullanılacağı da gelen söylentiler arasında.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın