Avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 15.02.2019

Battle Royale türü oyunların popülerliklerini gittikçe yükselttikleri bu dönemde pek çok yeni oyun çıkış yapmaya devam ediyor. Bunlardan birisi olan ve kırılmadık rekor bırakmayacak gibi görünen Apex Legends, gözünü Çin'e dikmiş durumda. Ortaya çıkan söylentilere göre, Tencent oyunu Çinli oyunculara sunmak için çalışmalar yapıyor.

Apex Legends

Ortaya çıkan yeni raporlara göre EA ve Tencent arasında yapılacak bir anlaşma ile Apex Legends'ın Çin'e gelebilir. Raporun olayla alakalı ancak kendini gizli tutan bir kaynaktan geldiğini söylemeden geçmeyelim. Herhangi bir batılı ülke tarafından geliştirilen bir oyunun Çin'de oynanabilmesi için Çinli bir şirketin ortaklığı gerekiyor. İşler günümüz oyun piyasasına geldiğinde ise bu isim genellikle Tencent oluyor.

Tencent, yalnızca Apex Legends'a sahip değil.

Halihazırda PUBG'nin Çin'deki dağıtımcılığını üstlenen Tencent, son zamanlarda Reddit'e yaptığı yüklü yatırım ile konuşuluyordu. Epic Games'in de %40'ına sahip olan bu şirketin Apex Legends dağıtımcılığı ile gücü iyice eline alacağını söylemek yanlış olmayacaktır. Çin hükümetinin yeni oyunları kabul edip etmeyeceğini değerlendirdiği bu dönemde bir hamle yapılması oldukça olası. Oyunun Çin'de de çıkış yapması ile birlikte oyuncu sayısının iyice artacağını ve popülerliğinde yükseliş görmeye devam edeceğini söylemek de mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.