Avatar
Yazar: Furkan Yılmaz, Editör Yazım tarihi: 03.03.2021

Apex Legends, 18 ay boyunca Origin'e özel olduktan sonra, Steam üzerinde oyuncu rekoru kırdı. Oynaması ücretsiz Battle Royale oyunu Apex Legends, Steam'de 2020 Kasım ayında yayımlanmıştı. Oyun, 18 ay boyunca sadece Origin platformu üzerinden oynanabiliyordu. Kasım 2020 ayındaki Steam'e çıkma kararı, geliştiricileri sevindirmiş olmalı. Apex Legends, eşzamanlı olarak 198.235 oyuncu tarafından oynandı. Rekor, SteamDB tarafından kayıtlara geçirildi.

Apex Legends Steam platformunda eşzamanlı oyuncu rekoru kırdı

Apex Legends'in 8. sezonun başlaması, oyuncu kitlesinin oyuna geri dönmesine sebep oldu. Apex Legends, şu an Steam üzerinde en çok oynanan beşinci oyun oldu. Bu istatistik ile beraber Apex Legends GTA 5, Tom Clancy's Rainbow Six Siege, ve Team Fortress 2'yi geride bıraktı. Bütün bu istatistiklere doymayan oyun, Twitch platformunda da en çok izlenen onuncu oyun oldu. Böylece, FIFA 21, CSGO ve Valheim'dan bile daha fazla izlendi. Ancak, Caustic için kötü haberlerimiz var. Caustic'in gücü, ilerleyen dönemlerde düşürülebilir.

Caustic, Apex Legends içindeki Legendlerden biri. Önceki güncellemeler ile birlikte, oyundaki en çok kazanma istatistiğine sahip olan karakter oldu. Caustic için maçları domine ediyor desek, yanlış söylemiş olmayız. Geliştirici ekip, Wraith ile ilgili bir açıklama da yaptı. Wraith'in isabet kutusunun boyutları büyütüldü. 8. sezonunun güncelleme notlarında da yazdığı gibi, Respawn Entertainment, Wraith'in güç dengesini sağlamaya çalışıyor. Tabii, bunu yaparken karakterin gücünü de düşürmek istemiyorlar. Bu soruna çözüm olarak da karakterin isabet kutusunu büyüterek daha fazla hasar almasını sağlayacaklar.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.