Apex Legends karakter rehber: Mirage

Apex Legends karakter rehber: Mirage

Mirage neler yapabiliyor? Yetenekleri neler?

Apex Legends oyununun en eğlenceli karakteri Mirage olabilir. Mirage oynarken bir yerden sonra kazanmayı unutuyor ve daha fazla eğlenmeye çalışıyorsunuz. Karakterin özellikleri de buna hayli imkan veriyor. Aynı zamanda da en az Caustic kadar tuzak kurmayı seviyor. Çok yönlü olması da cabası. Ne yapmak isterseniz ona kesinlikle uyuyor. İster savunma ağırlıklı, ister saldırı ağırlıklı, Mirage için hiç fark etmiyor. Oyuna yeni başladıysanız ve yardıma ihtiyaç duyuyorsanız, buraya tıklayarak size yardımcı olmaya çalıştığımız rehber yazılarımıza gidebilirsiniz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Apex Legends Mirage için yararlı ipuçları

Apex Legends oyununda en iyi pasif özellikler isimli bir yazımız olsaydı, Encore kesinlikle ilk 3 içerisinde yerini alırdı. Mirage, gereğinden fazla hasar alıp yere düştüğü zaman görünmez oluyor ve yere bir kopyasını bırakıyor. Evet, yanlış okumadınız. Mirage kendi kopyasını bırakıp görünmez oluyor, bu esnada istediği yere doğru kaçabiliyor. Oyuna dönmek için oldukça etkili olan bu yetenek sayesinde, adeta ikinci bir şansınız oluyor. Görünmez oluyorsunuz tabii ama kapıları açmak gibi bir hataya düşerseniz, düşmanlarınız kolaylıkla yerinizi saptayabilir.

İlk aktif yeteneği olan Psyche Out, Mirage karakterinin kopyasını çıkarmaya yarıyor. Bu kopyayı isterseniz düşmana doğru koşturabilirsiniz, isterseniz de bir yere sabitler ve saklanabilirsiniz. Düşmanınızın kafasını karıştırmada oldukça etkili olan bu yetenek, onları gafil avlamanıza olanak veriyor. Aynı zamanda, eğer sahte hedefe saldıran bir düşman olursa, oyun içerisinde otomatik olarak işaretleniyor. Yani saldıran ne kadar uzakta olursa olsun, onu görebileceksiniz. Burada en önemli nokta, eğer sahte Mirage koşacaksa onun önünü kontrol etmeniz gerekiyor. Eğer bir cisim varsa karakter hareket etmeden bekleyecek, bu da oyununuzun ortaya çıkmasına neden olacak.

Son yeteneği olan Vanishing Act, kaos yaratmak veya kaçmak için biçilmiş kaftan. Vanishing Act ile, ortaya birçok Mirage çıkıyor ve asıl karakter, bir süreliğine görünmez oluyor. Düşmanınızın kafasını karıştırmak istiyorsanız, Psyche Out yeteneğinden sonra aklınıza ilk bu yetenek gelsin. Karakterler etrafınızı çevirirken bir süre görünmez olursunuz, bu sayede düşmanlarınız onlara saldırırken siz onların arkasından çıkabilirsiniz. Eğer tehlike içindeyseniz, yine aklınıza hemen bu yetenek gelsin. Kullanır kullanmaz, peşinizdekilerden rahatça kurtulabileceksiniz.


Apex Legends  Satın al
   Haber  |  Öne Çıkanlar  |  Rehber 


Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.