Apex Legends karakter rehber: Lifeline

Apex Legends karakter rehber: Lifeline

Lifeline karakteri ile savaş alanında neler yapabiliriz?

Apex Legends oyununun destek odaklı karakteri Lifeline ile tanışın. Takım arkadaşlarının sağlıklı kalmasını kendine görev edinmiş Lifeline, savaş alanında yanınızda olmasını isteyeceğiniz karakterlerin en başında geliyor. Belki de bu oyuncu siz olursunuz ve takım arkadaşlarınızı beladan kurtarırsınız. Yetenekleri mücadele odaklı olmayabilir fakat takımın hayatta kalması ve güçlenmesi için çok önemli bir karakter. Oyuna yeni başladıysanız ve yardıma ihtiyaç duyuyorsanız, buraya tıklayarak size yardımcı olmaya çalıştığımız rehber yazılarımıza gidebilirsiniz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Apex Legends Lifeline için yararlı ipuçları

Lifeline, pasifi ile düşene bir tekme vurmuyor. Tam tersi düşene ışık hızında ve güvenli bir şekilde yardımcı oluyor. Eğer, Lifeline’ın takım arkadaşı yere düşerse, Lifeline onu daha hızlı canlandırıyor. Bunu yaparken de hasardan koruyan bir kalkan açıyor. Karakterlerin birçoğu için takım arkadaşını canlandırmak uzun sürer. Savaşın ortasındaysanız, daha da uzun sürer. Lifeline karakterinin böyle bir sorunu yok. Hız ile arası oldukça iyi. Kalkan ise sadece karşı tarafınızı koruyor. Etrafınızdan gelen saldırılara son derece açıksınız. Bunu yaparken nerede olduğunuzu sakın unutmayın. Bunun yanında sağlık paketlerini, diğer karakterlere oranla %25 daha hızlı kullanıyor.

Aktif yeteneklerinden biri olan D.O.C. Heal Drone, sizin veya takım arkadaşlarınızın sağlıklarını doldurmasına yardımcı oluyor. Bu yetenek sayesinden takımın her üyesi aynı anda canını doldurabilir. Kullandığınızda güvende olduğunuza da emin olun. Çünkü bu özellik kullanıldığı yerde geçerli, sizinle hareket etmiyor. Bu noktada, dikkat etmeniz gereken şey bir diğer şey ise bekleme süresi. Diğer karakterlerin ilk aktif yeteneklerine göre, oldukça uzun bir bekleme süresi var. Etkisi düşünüldüğünde oldukça normal.

Lifeline karakterinin ultisi Care Package, gökten teçhizat düşürüyor. İşaretlediğiniz bölgeye insansız bir modül düşüyor ve içerisinden rastgele 3 eşya çıkıyor. Zırh, silah, silah parçası, sağlık paketi, el bombası kısacası her şey olabilir. Yüksek seviyede eşyalar da gelebilir, hiç ihtiyacınız olmayan, düşük seviyeli eşyalar da. Bu tamamen şansınızla alakalı. Eğer bir takım arkadaşınızı yeniden canlandırdıysanız, Care Package ona ilaç gibi gelecektir. Bu kadar artının yanında tabii eksi de var. Bunu kullandığınızda çevrenizdeki düşmanların dikkatini çekecektir. Kullanır kullanmaz, yalnız olduğunuzdan emin değilseniz, savaşmaya hazır olun.


Apex Legends  Satın al
   Haber  |  Öne Çıkanlar  |  Rehber 


Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.