Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Talha Şahin, Editör Yazım tarihi: 14.04.2019

Apex Legends oyununun en sevilen taraflarından biri, takım arkadaşınızı oyuna geri döndürmek. Bir Battle Royale oyununda mümkün olduğunca hayatta kalmak, oyun içerisinde daha fazla vakit geçirmek istersiniz. Respawn Entertainment de böyle düşünmüş olacak ki, takım arkadaşlarınız ölse bile onu yeniden oyuna döndürmenize imkan vermiş. Apex Legends canlandırma sistemi ise çok basit. Oyuna yeni başladıysanız ve sizlere yardımcı olmasını istediğiniz rehberler arıyorsanız, buraya tıklayarak sizlere bu konuda yardımcı olacak sayfamıza ulaşabilirsiniz.

Adım adım Apex Legends içerisinde ölen takım arkadaşını canlandırma

Takım arkadaşınız öldüğünde, geriye eşyalarını içeren bir kutu bırakır. Kullandığı tüm eşyaları o kutunun içerisinde görebilir ve işinize yaradığını düşünüyorsanız kendiniz için alabilirsiniz. Almaktan çekinmeyin, çünkü saniyeler sonrasında size borçlu olacak. Tabii tekrar ona vermek için de almış olabilirsiniz. Öldüğünde, gerisinde bıraktığı kutuda bir kart yer alıyor. Bu eşyayı almak için belirlenen bir süre var, o da 90 saniye. Bu süre içerisinde gidip o kartı alabilirsiniz. Kutuya tıklar tıklamaz alacaksınız. Zaten onu almadan eşyalarına bakamıyorsunuz.

Kartı aldıktan sonra, haritanın her yerine dağılmış ve sayıları fazla olan, Beacon adı verilen canlandırma istasyonlarına doğru koşmanız gerek. Haritada açık yeşil rengi ile diğer her şeyden ayrılıyor ve üzerinizde kart varsa en yakındaki istasyonun boyutu, haritanızda büyük olarak görünüyor. İstasyonlara vardıktan sonra, kartınız ile istasyon arasında etkileşime geçmeniz gerek. Birkaç saniye bekledikten sonra, arkadaşınız geliyor demektir. Uçan bir araçtan aşağıya doğru süzülecek fakat bu noktada dikkatli olmanız gerekiyor.

İlk atlamadan sonra, oyun içerisinde uçan bir araç yok. Yani, o gelen aracı herkes görecek ve birinin teçhizatsız bir şekilde tekrar savaş alanına ayak bastığını tahmin edecek. Arkadaşınızı kurtardığınızı zannederken, takımınızın felaketi olmanız çok olası. Canlandırma istasyonlarının da oldukça açık bir alanda olduğunu söylemiştik zaten. Bu noktada ekibe tekrar katılan üyeye silah ve mühimmat vermeniz hayati önem taşıyor. Ölmeden önceki teçhizatını ona vermek için aldıysanız, çok daha iyi olur tabii. Almadıysanız, öldüğü yere yakın bir istasyondaysanız ve tekrar dönmeyi düşünüyorsanız, tehlikeli bir düşünce olduğunu söyleyelim. Düşmanlarınız, seslerin olduğu tarafa doğru çoktan gelmeye başladı bile. Hazırlıklı olmalısınız.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.