Anthem geliştiricileri mikro ödemeler ve ganimet kutuları hakkında açıklamalar yaptı

Anthem geliştiricileri mikro ödemeler ve ganimet kutuları hakkında açıklamalar yaptı

Bir kafa karışıklığı düzeltildi.

2017 senesinin en büyük trendlerinden ve para kazanma yöntemlerinden olan mikro ödemeler ve bu ödemelere bağlı olarak ganimet kutuları, günümüzde birçok oyunda kullanılıyor. Oyunların dağıtıcı ekipleri her ne kadar bu sistemi sürekli olarak oyunlara dayatsa da, bir süre sonra oyuncular tepki gösteriyordu. Bu durumun en büyük örneği Middle-Earth: Shadow of War ve Star Wars Battlefront II oyunlarında gördük. Tabii oyuncular sadece çıkmış oyunlar için değil, çıkmamış oyunlar için de zaman zaman tepki gösteriyor. Bu tepkilerin yeni hedefi ise Anthem oldu. Çünkü oyuncular EA Games cephesinin oyunlar üzerinden para kazanma yolundan oldukça rahatsız.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Anthem

Bundan birkaç hafta önce eski bir BioWare geliştiricisi, BioWare ekibinin ve EA Games şirketinin, yeni Mass Effect oyunlarından mikro ödemeler ile nasıl para kazandığını açıklamıştı. Tabii bu açıklama birçok oyuncunun kafasını karıştırdı ve Anthem için de aynı şeyin geçerli olacağı söylendi. Çünkü eski BioWare çalışanının açıklamaları kan dondurucu seviyede idi. Bu açıklamalar Manveer Heir tarafından yapılmıştı. Bahsi geçen oyunun geliştirici ekibinde bulunan Brenon Holmes ise oyuncuların kafa karışıklığını gidermek için Manveer Heir isminin BioWare ile çalışmadığını tekrarladı ve Anthem için henüz bir ödeme planı yapılmadığını belirtti. EA Games mutlaka Anthem üzerinden mikro ödemeler ile para kazanmak isteyecektir. Fakat bunun ne kadar yoğun olacağı henüz bilinmiyor.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak olan oyunlar ve 2018 yılında çıkacak olan oyunlar listelerimize göz atabilirsiniz. Çünkü önümüzdeki günlerde, haftalarda ve aylarda bizleri çok güzel oyunlar bekliyor. Fakat yeni oyunlardan ziyade, daha dar bir yelpazede güzel oyunlar arıyorsanız, en iyi PS4 oyunları yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. En iyi PS4 oyunları listemiz uzun geldiyse, sizi Ubisoft ekibinden gelen sürpriz bir oyunun inceleme yazısı ile tanıştıralım: Assassin’s Creed Origins inceleme.

Son olarak, ülkemize yeni girmiş ve dünya çapında da oldukça sevilen Black Desert Online oyunu hakkında her şeye ulaşabilmek için Black Desert Online rehberi, ipuçları, hızlı seviye atlama ve daha fazlası yazımıza göz atabilirsiniz. Tabii bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın