Anthem muhtemelen 2019 senesine ertelendi

Anthem muhtemelen 2019 senesine ertelendi

2018 senesi için verilen çıkış tarihi de aslında hiçbir zaman gerçekçi değildi.

Activision, Bungie ve Destiny isimlerine rakip olmaya hazırlanan EA, BioWare ve Anthem, ne yazık ki zor günler geçiriyor olabilir. Kotaku ekibinden gelen raporlara göre Anthem oyununun geliştirilme süreci, tahmin edilenden daha uzun sürüyor ve oyun muhtemelen 2019 senesine ertelenecek. Ayrıca, yine Kotaku ekibinin raporlarına göre en başta verilen 2018 senesi çıkış tarihi zaten en baştan beri hiç gerçekçi değilmiş. Yani, EA ekibi de, BioWare ekibi de aslında en baştan beri oyunun 2018’e yetişemeyeceğini biliyordu.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Anthem muhtemelen 2019 senesine ertelendi

FIFA 18 ve Battlefield 1 gibi oyunlara can veren Frostbite 3 isimli oyun motoru ile aktif olarak geliştirilen Anthem, şimdi çıkan raporlara göre çıkışını 2019 senesinin ilk çeyreğinde gerçekleştirecek. Yani ortada en azından 3 aylık bir erteleme bulunuyor. Ayrıca, bu çıkış tarihi Anthem ile Destiny arasındaki yarışı çok farklı bir boyuta da taşıyabilir. Çünkü takvimlerimiz 2019 senesi gösterdiği zaman oyun 1 yaşına girmiş olacak ve oyuncular da benzer bir tipte, yeni bir oyun oynamak isteyecek. Bu durumda da oyuncuların karşısına EA ve BioWare tarafından geliştirilmiş olan yeni yapıt çıkacak.

Anthem hakkında daha önce de, “EA cephesinden Blake Jorgensen,  UBS Global Technology Conference 2017 etkinliği sırasında bahsettiğimiz açıklamaları yaptı. Blake Jorgensen öncelikle şirketlerinin artık yeni seriler üzerinde yoğunlaşmaya başladığını belirtti. Anthem de zaten bu yeni serilerden bir tanesi. Her neyse, bu açıklamayı yapan yetkili, bahsettiğimiz oyunun bir demosunu Andrew Wilson ile oynadığını belirtti. Açıklamalara göre hem kendisinin, hem de Andrew Wilson’ın ağzı açık kalmış demodan sonra. Çünkü oyun oldukça güzel görünüyormuş. Bu yüzden 2018 için oldukça heyecanlı olduklarını belirtti Blake Jorgensen.” demiştik.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın