Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 08.10.2020

Anno 1800 Land of Lions bizlerle çok yakın bir tarihte buluşacak yeni genişleme paketi. Bizlere yepyeni bir harita, yepyeni halk, yepyeni bir sürü içerik sunmaya hazırlanıyor. Anno 1800 Land of Lions ön inceleme yazımda, geçtiğimiz günlerde Ubisoft ekibinin denetmiş olduğu genişleme paketinden bahsedeceğim. En azından neler sunduğu ve tecrübelerim konusunda bir şeyler karalamaya çalışacağım. Anno 1800 Land of Lions ön inceleme kısmına geçmeden önce, genişleme paketinin 22 Ekim 2020 tarihinde çıkacağından bahsetmek isterim. Tabii henüz Anno 1800 inceleme yazıma göz gezdirmemiş de olabilirsiniz. Eğer durum böyleyse, öncelikle Anno 1800 inceleme yazıma bakmanızı, oyun hakkında bilgi edindikten sonra bu genişleme paketine bakmanızı tavsiye ederim.

Anno 1800 Land of Lions ön inceleme

Anno 1800 Land of Lions bizlere ne sunuyor?

Anno 1800 Land of Lions isimli bu yeni genişleme paketi, oyuna gelecek olan şimdiye kadarki en büyük genişleme paketi. Bizleri Enbesa adındaki yerlere götüren bu yeni ek paket, aynı zamanda yeni popülasyon türleri ve seviyeleri de getiriyor. Dahası da, yeni üretim zincirleri ve ürünler de bu genişleme paketinin bir parçası.

Oyunu oynarken dikkatimi çeken en büyük nokta, nehirlerin önemi oldu. Enbesa, kurak bir yer ve nehirlerden su çekmemiz gerekiyor. Dahası da, bu su çekebilme olayının da bir sınırı var. Yanlış hatırlamıyorsam su çekme şeysi başına 250 birim su yolu yapabiliyoruz. Su yolu yaptığımızda ise, su yolu yaptığımız yerin 4'er birim yanları yeşilleniyor. Bana kalırsa, çok hoş bir durum. Har vurup harman savuracak kadar etrafa bina cart curt yerleştirmeye engel oluyor. Daha stratejik yaklaşmamızı gerektiriyor.

Bütün bu sınırlamalar yetmezmiş gibi, bir de iki nehirden alabileceğiniz suları birleştirmeden güçlerini yükseltemiyorsunuz. Mis gibi. Halkınızın ihtiyacına veya elinizdeki imkanlara göre üretimlerinizi şekillendirmeniz, iyice düşünmeniz gerekiyor. Bu yeni yere, diğer genişleme paketlerinde olduğu gibi birtakım görevler yaparak gidiyorsunuz.

Anno 1800 Land of Lions ön inceleme

Yeni genişleme paketinden neler beklemeliyiz?

Öncelikle, bol bol gelir elde etmeyi bekleyebilirsiniz. Her yeni ada, mis gibi yeni gelir demek oluyor. Ayrıca, saatlerinizi, günlerinizi de verebilirsiniz. Ben, ara ara Anno 1800 oynayan biriyim. Bir süredir oynamıyordum, yalan olmasın fakat girer girmez canımı çektirmeyi başardı. Oyunu denediğim günden beri, her gün en az 2-3 saat kadar Anno 1800 oynar oldum tekrardan. Kahvaltı niyetine Anno 1800.

Alıştığınız Anno 1800 tecrübesini de bir kenara koyun. Özellikle yeni getirilen oynanış mekanikleri ile oyunun oynanışında büyük değişiklikler tecrübe etmeniz mümkün. Bana kalırsa, Anno 1800 Land of Lions genişleme paketine bir DLC değil de yeni bir alt oyunmuş gibi bakın. Her ne kadar temelde oynanış mekanikleri aynı olsa da, kurak, çöl bir adaya hayat katmaya çalışıyorsunuz sonuç olarak ve bunu birçok sınırlama dahilinde gerçekleştiriyorsunuz. Adaya standart olarak çoban evleri koyarak başlıyoruz. Daha sonrasında da bu çobanları yaşlılar haline getiriyoruz. 2 yeni halk sınıfı var demek mümkün bu yüzden.

Anno 1800 Land of Lions ön inceleme

Anno 1800 Land of Lions ön inceleme sonucu nedir?

Strateji oyunlarını seviyorsanız ve kesinlikle şehir kurmak sizin işinizse, göz gezdirmek isteyebileceğiniz bir genişleme paketi olmuş diyebilirim Anno 1800 Land of Lions ön inceleme sonucu olarak. İçerik olarak gerçekten bol bol içeriğin geldiğini belirtebilirim. Henüz çıkış yapmadığı için fiyat etiketi konusunda bir bilgim yok fakat 3 DLC içeren Season 2 Pass'ın bir parçası olduğunu belirtebilirim. Bu bahsettiğim 3 DLC içeren Season 2 Pass'ı da 109 TL'ye satın almanız mümkün. Bu paketi alırsanız da, Seat of Power, Bright Harvest ve Land of Lions DLC'lerini elde edersiniz. Bir de, 3 adet özel süs de bu paketin yanında veriliyor.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.