Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Fatih Kılıç, Editör Yazım tarihi: 27.02.2021

Bir süredir Epic Games’ten alışık olduğumuz bedava oyun haberleri gelmeye devam ediyor. Benzer bir haber de Ubisoft’tan geldi. Fransız oyun stüdyosunun yaptığı duyuruya göre, Anno 1800 kısa bir süreliğine bedava olarak oynanabilecek. Ubisoft Blue Byte tarafından geliştirilen oyun, oyunculara iyi bir strateji deneyimi sunuyor.

Anno 1800 bedava olarak indirilebilir durumda

Anno 1800, bedava olarak Ubisoft Connect üzerinden 1 Mart 2021’e kadar indirilebilir. Öncelikle bir Ubisoft Connect hesabınız olmalı. Eğer yoksa, bir Ubisoft Connect hesabı kurun ve giriş yapın. Daha sonra önünüze gelen Anno 1800 sayfasına tıklayın. Buradan oyunu indirip 1 Mart 2021 tarihine kadar oynayabilirsiniz. Eğer bu sürede oyunu deneyimledikten sonra almaya karar verirseniz oyundaki ilerlemeniz olduğu gibi korunacak.

Strateji türünün önemli temsilcilerinden olan Anno serisinin son oyunu, oyunculara bir yönetici olarak neler yapabileceklerini sınıyor ve bunu görebilmek için birçok fırsat sunuyor. Metropoller inşaa edebilir, lojistik ağlar kurabilirsiniz. Oyunun büyük bir bölümü ticaret ve şehir kurma olarak ilerlese de diplomasi ve savaş elementleri de bulunuyor. Düşmanlarınıza diplomasi veya ticaret yöntemiyle hükmedebilirsiniz.

İçerisinde Sandbox ve hikaye modu bulunan oyunda eğer hikaye modunu seçersek babamızdan kalan borcu ödemeye çalışarak başlıyoruz. Diğer mod olan Sandbox modunda ise çok daha özgür bırakılıyoruz. Kendi şehrimizi kurup diğer devletler ile ilişkilerimizi yönetebiliyoruz. 2019 yılında çıkan bu oyun, en çok satan Anno oyunu oldu. Ubisoft’a göre, çıkışının ilk haftasında Anno 2205’in toplam satışından daha fazla sattı.

Eğer henüz Anno 1800 ile tanışmadıysanız, daha önceden sizlerle sitemiz üzerinde inceleme yazısını paylaşmıştık. Bu inceleme yazımızda, oyunu oynarken yaşadığımız tecrübeler, hikayesi, oynanışı gibi, oyundan ne beklemeniz gerektiği konusundaki soru işaretlerini giderdik. Anno 1800 ücretsiz olarak indirilirken, dilerseniz buraya tıklayarak inceleme yazımıza göz gezdirip, oyunun neler sunduğunu da görebilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.