Android 6.0 kullanım oranları açıklandı!

Android 6.0 kullanım oranları açıklandı!

Bakalım Android N 7.0'den önce Marshmallow Ne Durumda

Yeni nesil akıllı telefonların gün geçtikçe artması, Android sürümlerinin birbirleri arasındaki rekabeti de beraberinde getiriyor. Google’ın Geliştiriciler bölümünden açıklanan son kullanım oranları ise en yeni Android sürümü olan 6.0’ın ne kadar popüler olduğunu tüm mobil sevdalılarına gösteriyor. Bahsettiğimiz bu oranlara sizler de hemen aşağıdan göz atabilirsiniz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

android-6-0-kullanim-orani-aciklandi57854bbcd4ca9--735x400

Yukarıdaki görsellere bakacak olursak, Marshmallow yükselişini sürdürüyor. %13.3 kullanım oranına sahip olan mobil işletim sisteminin geçen ay %10.1 seviyesinde olduğunu belirtelim. Lollipop sürümünde ise biraz kan kaybı görünüyor. Haziran ayında Lollipop 5.0 ve Lollipop 5.1 %35.4 iken bu ay %35.1 ‘e gerilemiş. Bununla birlikte Lollipop en fazla kullanan sürüm olma özelliğini sürdürüyor. Kitkat 4.4 cephesinde ise daha hızlı bir düşüş gözleniyor. Önceki ay %31.6 olan pasta dilimi, %30.1 ‘e gerilemiş. Jelly Bean sürümü %18.9’dan %17.7’e gerilerken, Sandwich ise %1.9’dan %1.7’e geriledi

Marshmallow’un kullanım oranı artarken diğer sürümlerin kullanım oranlarının azalması, Marshmallow’un diğerlerinden pay aldığı anlamına geliyor. Eşik değer olan %10’u geçmesine ve hız kazanmasına rağmen bundan sonra gelecek akıllı telefonların Android N 7.0 ile çıkacak olması hızını mutlaka törpüleyecektir. En fazla akıllı telefon ithal eden ülke olarak bizim de bu oranları etkimiz aşikar. Bakalım bu süreç nereye kadar devam edecek?

android-6-marshmallow

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.