Analistlere göre 2018 ve 2019 senelerinde çıkacak oyunlar, Battle Royale modları ile gelecek

Analistlere göre 2018 ve 2019 senelerinde çıkacak oyunlar, Battle Royale modları ile gelecek

Battlefield V, Anthem, Call of Duty: Black Ops IIII, Red Dead Redemption 2 gibi video oyunlarını Battle Royale modu bekliyor.

Battle Royale isimli oyun modu trend olalı neredeyse birkaç sene olacak fakat bu modun ateşi henüz sönmüş değil. Aksine, şöyle bir geleceğe baktığımız zaman daha fala video oyuunda bu modu görüyoruz. Özellikle de büyük video oyunlarında. Mesela Battlefield V, Anthem, Call of Duty: Black Ops IIII, Red Dead Redemption 2 ve çok daha fazlası, söylentilere göre bu oyun modu ile piyasaya sürülecek. İşte bu söylentilere bugün bir destek geldi. Wall Street firm Piper Jaffray bünyesinde kıdemli analist olarak görev alan Michael Olson destekledi bahsettiğimiz söylentileri. Michael Olson isminin dediğine göre Battlefield V, Anthem, Call of Duty: Black Ops IIII, Red Dead Redemption 2 ve çok daha fazlası Battle Royale modu ile piyasaya sürülecek. Yani; 2018, 2019 ve hatta 2020 senelerinde çıkacak olan video oyunlarında muhtemelen bu modu görmeye devam edeceğiz. Tabii o zamana kadar bu modun popülerliği devam eder mi, bilemiyoruz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Analistlere göre 2018 ve 2019 senelerinde çıkacak oyunlar, Battle Royale modları ile gelecek

Battle Royale çılgınlığı devam ediyor.

Michael Olson yaptığı açıklamalarda, “Bana soracak olursanız Battle Royale modunu başarılı kılan şey oyun değil, modun kendisi. Bu yüzden Fortnite ve PlayerUnknown’s Battlegrounds gibi video oyunları popüler. Bu yüzden büyük dağıtımcı şirketlerin de bu oyun modunu kendi video oyunlarına ekleyip, kaybettikleri kullanıcı etkileşimini kazanmaya çalışacaklarını tahmin ediyoruz.” şeklinde konuştu. Dediğimiz gibi, halihazırda Battlefield V, Anthem, Call of Duty: Black Ops IIII, Red Dead Redemption 2 video oyunlarında bu oyun modunun bulunacağı daha önceden sızdırılmıştı. Tüm bunların üzerine bir analistten gelmiş olan bu açıklama da, her şeyi daha net bir hale getirdi.

Benim fikrim nedir?

Bana soracak olursanız, yapılan tüm bu analizler doğru. Mesela, PlayerUnknown’s Battlegrounds ciddi anlamda problemli olan bir video oyunu ama başarılı. Çünkü bir Battle Royale oyunu. Benzer bir şey Fortnite için de geçerli. O oyunun Save the World modu var ama Battle Royale kısmı daha çok oynanıyor. Çünkü oyun değil, mod başarılı. Mod popüler. Bu yüzden kötü bir video oyunu, daha bitmemiş bir video oyunu, bu mod yüzünden yılın oyunu olmaya aday gösterilebilir. Aynı şekilde yine aynı mod, bir oyunu yerin dibinden çıkartabiliyor. Eğer büyük oyun dağıtımcıları da bu modu kendi oyunlarında kullanırsa, olumlu sonuç elde edeceklerdir.

Mesela bu moddan en çok faydalanabilecek olan video oyunu serileri Call of Duty ve Battlefield. Özellikle yeni Battlefield oyununda bu mod olursa, gerçekten hoş anlar yaşanabilir. Çünkü Battlefield, tek bir oyun içerisinde 100 civarı oyuncuya çıkabiliyor ama Call of Duty ne yazık ki 20-30 oyuncu civarında kalıyor. Eğer bu iki oyunun da geliştirici ekipleri, sadece bu mod için bir ayar çekse oyunlarına, belki Call of Duty toplam 50 oyuncuyu görebilir. Battlefield ise 100 oyuncuyu görebilir. Yani demek istediğim şu, bu iki oyun da temelden bu mod için elverişli. Hatta Call of Duty Online içerisinde bir Battle Royale modu bile var şu an.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Bu iki seri bir kenara; Destiny, Anthem ve Red Dead Redemption 2 gibi daha farklı video oyunları da bu moddan yararlanaiblir. Fakat bu mod, bu oyunlar için biraz risk olabilir. Çünkü şöyle bir baktığınız zaman özellikle Destiny ve Anthem oyunlarında bu oyun modunu hayal edemiyorsunuz. Kafanızda canlanmıyor belki. İşte bu durumda oyunun geliştirici ekibi bir risk alıp, Battle Royale modunu oyunlarına entegre ederse ve mod başarılı olursa, ciddi anlamda kazanç sağlar dağıtımcılar ve geliştiriciler. Fakat oyun modu, o farklı oyunlarda tutmazsa, geliştiricilerin elinde koskoca bir hiç olacak. İşte bu risk, bence Call of Duty ve Battlefield gibi seriler için geçerli değil.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.