American Horror Story: Coven “Protect the Coven” İnceleme

American Horror Story: Coven “Protect the Coven” İnceleme

"PROTECT THE COVEN" incelemesini sizler için yaptık.

Bazı cadılar bazı şeyleri koruma için kötü şeyler yapar. Bunlardan biriside Coven’ i korumaktır. Dizinin adıda buradan geliyor zaten. İlk haftanın bölümünde odak olan  Lalaurie’ nin kurtuluşu felaket olarak gözüküyordu. O kadar zorluklara rağmen o bitiş çizgisini geçebildi fakat Sivil Haklar hareketini izledikten sonra kafası biraz rahatlamasına karşılık , kafası hala karışıktı. , Queenie ‘ nin sürtüşmeleri ve dostça tavsiyeleri onun biraz olsun gözünü açmıştı. Gösteri üzerine olan kötü niyetli işkenceler onu eski dünyasına dönmeye mecbur bırakmıştı.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

ahs_lalaurie_1600

Coven’ in ciddi problemleri vardır. İlticadan bile fazla.  Lalaurie ile tanışması onun kalbinde birşeyler filizlendirse de işler iyi gitmektense asıl şimdi daha karmaşık olacak. Hayal kırıklığı asıl şimdi geliyor. Cadı Avı hikayesinin hayal kırıklığı sonu mu olacak ? Belki de gösteri korkunç ve birini kurtaymaya çalışırken tuhaf hissettirdiği için ilk izlenip kötü gibi durabiliyor. Demek istiyorum ki şakacı bir geçmişe spin koyarak ve aslında bir haini düzeltmeye çalışmak için çabalamak… Bir nevi bu kadarda patavatsız olmak içn savaş veriyor. Evrensel olarak kadın nefretinide işlemişler. Seri yine neredeyse Peder Timothy ile iltica’ nın aynısı kurgulanmış. Bu yüzden dizi biraz çakma gibiydi. Karekter sonrasında sümsük gibi korkaklığının esiri olması vs. Aynı zamanda Madison içinde geçerli bu. Bir daha mütevazı ve uyuşmuş ruhu olarak yaşam ülkesine döndü. (Ölü olarak)

ahs-coven-311

Parlak tarafta ise Katy Bates sürekli kendinden büyük şeyleri yapmaya devam ediyor. Tam gelişmiş barbarcılığa ve gaddarlığa onun dönüşmesi ile günümüzdeki eski alışkanlıklarına geri dönmek istedi. Bunun üzerine eskiden yaşadığı kölelik ve işkence üzerine olan hayatından 5 dakikalık bir flashback geldi. Sanıyorum ki  Laveau ‘ yu yeniden yakmak için dönen bir tezgah var. Çünkü Coven’ in cadılar üzerinde tehlikeli ve zararlı bir etki olduğunu düşünüyorlar.LaLaurie (İşkence yapılmak için seçilen kişi) onun tavan odasına çıkar ve kötü sihirli güçlerle bürünmüş olan bebeği bulur. Ancak, herhangi bir nedenle, o Benadryl onu terk etti. Onun niyeti Laveau çıkarmak. Fakat Lalaurie başarısız bile olunsa cinayete kurban gidecektir.

 

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.