AMD Vega XTX, AMD Vega XT ve AMD Vega XL duyuruldu

AMD Vega XTX, AMD Vega XT ve AMD Vega XL duyuruldu

Bu kartlar arasında oyunculara hitap eden kartlar da var, etmeyenler de.

Teknoloji severlerin karşısına yepyeni bir ekran kartı serisi ile çıkmaya hazırlanan AMD, bu seriyi AMD Radeon RX Vega adı ile anıyor. Son birkaç gündür, sizlere bu marka altından AMD Radeon Vega Frontier Edition kartının test sonuçlarını paylaşıyoruz. Biz sanıyorduk ki, bu markadan karşımıza çıkacak ekran kartları bu kadarı ile sınırlı kalacak. Fakat oldukça yanılmışız çünkü kartların geliştirici ekibi, AMD Radeon RX Vega serisine 3 farklı alt kart duyurdu. Bu kartların adı; AMD Vega XTX, AMD Vega XT ve AMD Vega XL olarak geçiyor. Tabii bu 3 yeni kart, markanın çıkartacağı en büyük kartlar olarak geçiyor. Yani ekip, bu üç kart sonrasında daha küçük çaplı ekran kartları çıkartabilir. Şimdi, gelin dilerseniz bu kartların özelliklerine, ne olduklarına yakından bakalım.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

AMD Vega XTX, AMD Vega XT ve AMD Vega XL duyuruldu

Vega XTX olarak geçen kart, aslında hepimizin artık yakından bildiği Radeon Frontier Edition. Bu kart, oyunculara yönelik bir kart olmasa da, NVIDIA GeForce GTX 1080 kartından birkaç FPS daha fazla performans sunuyordu. Oyunculara yönelik olan kart ise Vega XT olacak. Vega XT ile Vega XTX arasındaki en büyük fark, TDP farkı olacak. Vega XTX, su soğutmalı bir ekran kart olacak ve 375W kadar Thermal Board Power içerecek. Ekran kartının kendisi, 300W elektrik harcayacak. Bu ekran kartı, su soğutmalı olacağı için muhtemelen 1700-1800 MHz değerlerini de görebileceksiniz.

Vega XT ise hava soğutmalı olacak. Bu kartın Thermal Board Power ögesi, sadece 285 Watt harcayacak. Ekran kartının kendisi ise 220 Watt değerinde kalacak. Vega XL ise serinin tek özel ekran kartı olacak. Çünkü Vega XL, birkaç çekirdeği içerisinde bulundurmayacak. Standart Vega 4096 SP olacakken, Vega XL sadece 3584 SP olacak. Ayrıca, bu kart da hava soğutmalı olarak karşımıza çıkacak.

Tüm bunların haricinde, en iyi PS4 oyunları yazımıza, en iyi oyun televizyonları yazımıza, Steam deneyiminizi zenginleştirebilecek 8 yazılım yazımıza ve Minecraft Story Mode – Sezon 2 – Bölüm 1: Hero in Residence inceleme yazımıza göz atabilirsiniz. Son olarak, bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi de unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın