AMD Vega, Project Scorpio içerisinde göründü

AMD Vega, Project Scorpio içerisinde göründü

AMD, en yeni ürünlerini Project Scorpio içerisinde bulunduruyor olabilir.

Forza Horizon 3 gibi grafiksel açıdan etkileyici oyunları doğal 4K çözünürlükte, 60 FPS olarak çalıştıracağı söylenen Project Scorpio, bundan birkaç hafta önce teknik sistem özellikleri ile çıkmıştı karşımıza. Tabii konsolun teknik özellikleri açıklandı açıklanmasına ama detaylı bir şekilde açıklanmadı. Mesela hangi ekran kartı kullanılıyor, hangi işlemci bu konsolun içerisinde, isim olarak bilmiyoruz. Fakat yeni raporlara göre AMD Vega, Project Scorpio içerisinde göründü. Yani ekran kartı olarak AMD ekibinin en güncel tasarımı kullanılıyor olabilir Microsoft ekibinin yeni nesil konsolunda.

AMD Vega, Project Scorpio içerisinde göründü

2017 senesinin tatil döneminde çıkışını gerçekleştirecek olan ve, “6 Teraflop grafik gücüne sahip, gerçek 4K oyun deneyimi sunan ve Xbox One oyunları ve aksesuarlarıyla uyumlu bugüne kadarki en güçlü konsol.” şeklinde lanse edilen Project Scorpio, Tweak Town raporlarına göre AMD ekibinin Polaris mimarili AMD Vega ekran kartlarını içerisinde bulunduruyor. Şimdilik bu konu hakkında resmi bir açıklama olmasa bile, resmi bir şekilde bu konsolun özel bir iç tasarıma sahip olacağını biliyoruz. Bu demek oluyor ki, bu konsol 400 dolar fiyat etiketi ile piyasaya çıksa ve siz 400 dolarlık en iyi bilgisayarınızı toplasanız, yine de bu konsolun gücüne erişemezsiniz.

Microsoft ekibinin yeni konsolu, “6 Teraflop, 326 GB/s Bellek Bant Genişliği ve gelişmiş, özel silikon Scorpio Motoruyla bugüne kadar geliştirilmiş en güçlü konsol oyun işlemcisi. Ev konsollarında ilk defa: Project Scorpio’nun Buhar Haznesi, Scorpio Motorunun soğuk tutulmasını sağlamak üzere gelişmiş sıvı soğutmasını kullanır. Kompresör tipi Santrifüj Fanı, hızlı bir şekilde havayı çekip sıkıştırarak en az gürültüyle en yüksek soğutma performansını sağlar. Project Scorpio, performansı en üst seviyeye çıkarmak ve enerji tüketimini en düşük seviyede tutmak üzere her konsolun gerilimini özel olarak ayarlayan modern bir dijital enerji tedarik sistemi olan Hovis Yöntemini kullanır.” şeklinde açıklanıyor resmi yollardan.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, en iyi PlayStation 4 oyunları listemize, “Yeni Windows 10 oyun modu nasıl kullanılır? Nasıl çalışır? Ne işe yarar?” başlıklı yazımıza ve FIFA 18 hakkında bildiğimiz her şey yazımıza göz atmanızı öneriyoruz.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın