AMD, Sony ve Oculus Rift de GDC Europe programında!

AMD, Sony ve Oculus Rift de GDC Europe programında!

Avrupa Oyun Geliştiricileri Konferansına büyük isimler dahil oldu.

GDC Europe (Avrupa Oyun Geliştiricileri Konferansı) üç büyük isme daha ev sahipliği yapacağını açıkladı. Organizasyon sahipleri; AMD, Sony ve Oculus Rift’in yeni nesil donanımlar üzerine yapacakları konuşmalarla programa dahil olacaklarını belirtti.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

amdhOculus kurucusu Palmer Luckey ve yardımcısı Nate Mitchell “Oyunlarda Sanal Gerçeklik ve Oyun Geliştiriciliği” konulu konuşmalarıyla konferansta yer alacaklar. Ayrıca katılımcılar 19 – 20 Ağustos tarihlerinde gösteri katındaki oyun kabininde VR Headset’i (Sanal Gerçeklik Kulaklığı) deneme imkânı bulacak.

Sony adına programda bulunacak Chris Ho ve Richard Stenson ikilisi, “PS4 Programlama Dili” üzerine bir konuşma yapacak.

AMD Geliştiricilerle İlişkiler Uzmanı Layla Mah ise, “Yeni Nesil Grafikleri Güçlendirme” temalı konuşmasıyla konferansta yer alacak.

Yeni nesil AMD işlemcilerinin potansiyelleri ve fonksiyonları üzerinde durulacağı bilinen konuşmada, PS4 ve XBox One’da kullanılacak işlemcilerle ilgili verilebilecek birkaç detaydan ötürü hayli ilgi çekecek gibi gözüküyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

GDC Europe 2013, Almanya’da yapılan bir diğer organizasyon Gamescom’un yanında 19 – 21 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.