AMD, 2. nesil Ryzen işlemcileriyle ilgili ayrıntıları GDC 2018 sırasında gösterecek

AMD, 2. nesil Ryzen işlemcileriyle ilgili ayrıntıları GDC 2018 sırasında gösterecek

AMD ekibinden, PC oyuncularını ilgilendiren önemli detaylar gelebilir.

PC oyunculuğunun, konsollara göre en büyük avantajının, yenilenebilir donanımlar olduğu bilinmektedir. Geliştirilen donanımlar sayesinde PC oyuncuları, imkanlar dahilinde, daha yüksek performanslara ulaşmak için uzun süreler beklemezler. PC için önemli donanım parçalarından bir tanesi olan işlemcilerin de oyun performansına olan etkisi tartışılmaz. En büyük iki işlemci üreticisinden biri olan AMD, GDC 2018 etkinliklerinde, ikinci nesil Ryzen işlemcileri hakkında bazı bilgileri paylaşmak istiyor. Ekip tarafından tanıtılacak bu yeni işlemciler, bilgisayarların performanslarını ileriye taşıyabilecek.

AMD 2. nesil Ryzen işlemcileriyle ilgili ayrıntıları GDC 2018’de gösterecek

Mart 2018 tarihinde düzenlenecek olan GDC 2018AMD için ayrı bir önem arz edecek. Özellikle PC kullanıcıları ve oyuncularını sevindirecek haberler gelebilir AMD tarafından. Düzenlenecek olan GDC 2018 etkinlik programına göre AMD, oyun geliştiricileri ve oyunculara yönelik özel bir konferans gerçekleştirecek. Bu konferans sırasında da, oyun geliştiricileri ve oyuncular için, ikinci nesil Ryzen işlemcileri hakkında daha fazla detay vermesi bekleniyor.

Bu konferansın devamında ikinci nesil Ryzen işlemcilerin, oyunlara olan optimizasyonu konu edilecek. Nisan 2018 tarihinde piyasaya sürüleceği tahmin edilen ikinci nesil işlemcilerinin, oyunlarla uyumluluğu konusu işlenecek iken, işlemcilere dair yeni detayların da açıklanması oldukça muhtemel. Bir işlemci üreticisinin, video oyunları ile ilgili bir fuarda, ne gibi özellikleri göstereceğini beklemek, ilginç olmakla birlikte umut verici olacaktır.

Daha önceden açıklanan bilgilere göre ikinci nesil Ryzen işlemciler, Zen+ mimarisi kullanacak ve Precision Boost 2 teknolojisini destekleyecekler. Karıştırılmaması adına hatırlatalım, detayları verilecek ikinci nesil işlemciler, Ryzen 2 değiller. Henüz geliştirilme aşamasındaki Ryzen 2 işlemci serisinin, 2019 senesinde piyasaya sürülmesi planlanıyor. Oyunlar ve genel PC performanslarını artırmayı planlayan AMD, ikinci nesil işlemcileri için gösterdikleriyle, belki de Ryzen 2 için fikir sahibi olmamızı sağlayacaktır.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın