Menü
https://leadergamer.com.tr/call-of-duty-infinite-warfare-continuum/
Amd , Ryzen 12 Nisan 2017 21:16

Fiyat performans canavarı AMD Ryzen 5 işlemciler, satışa sunuldu

Ancak bunun karşılığında biraz daha yavaşlar.


Intel ve AMD arasındaki durdurulamaz çekişme yıllardır devam ediyor ve günümüzde bu çekişmenin önemli bir kısmını işlemcilerin oyunlardaki başarıları oluşturuyor. Üst seviye Intel işlemciler ile yarışması planlanan AMD Ryzen 7 işlemciler, oyuncuları hayal kırıklığına uğratmış olsa da, herkesin bir umudu daha bulunuyordu. Bu umudu oluşturan AMD Ryzen 5 işlemcilerin test sonuçları da beklenen oyun performansını vermedi ve oldukça geride kaldı. Hemen hayal kırıklığına uğramayın, alacağınız performans ve vereceğiniz para kesinlikle orantılı.

AMD Ryzen 5

Hem AMD Ryzen 7, hem de Intel’in i7 – 7770k gibi işlemcilerinin arkasında kalan yeni AMD işlemciler ülkemizde de satışa sunulmuş durumda. İşlemcilerin satışa sunulmasının ardından pek çok üçüncü parti test sonucu kullanıcılar ile paylaşıldı. Bu test sonuçlarına göre Battlefield 1, Mafia III ve Hitman gibi oyunlarda AMD Ryzen 5 işlemciler oldukça yavaş kalıyor. Yavaş kalıyor dediğimizi hemen olumsuz olarak algılamayın, 900 TL değerinde bir işlemci ile Battlefield 1 ultra ayarlarda saniyede minimum 136 kare almak kolay değildir.

AMD, bizlere bu işlemcileri 4 farklı model altında sunuyor. Bunlar; Ryzen 5 1400, Ryzen 5 1500X, Ryzen 5 1600 ve Ryzen 5 1600X olarak sıralanıyor. Saydığımız modellerden ilk ikisi 4 çekirdekli iken, diğer iki model ise 6 çekirdekli olarak karşımıza çıkıyor. Cüzdanınızı boşaltmadan sahip olabileceğiniz bir işlemci olsa da, kesinlikle beklentilerin altında.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, en iyi PlayStation 4 oyunları listemize, en iyi Xbox One oyunları listemize ve FIFA 18 hakkında bildiğimiz her şey yazımıza göz atmanızı öneriyoruz.

AMD Ryzen 5

Yaşar Baturalp Editör