Menü
https://leadergamer.com.tr/gelecekte-ps4-pro-ara-nesil-konsol/
AMD Radeon Vega Frontier Edition 23 Temmuz 2017 17:48

AMD Radeon Vega Frontier Edition, yeni testler ile karşımıza çıktı

AMD Radeon Vega Frontier Edition bu sefer Battlefield 1, Sniper Elite 4 ve Assassin’s Creed Unity gibi oyunlarda test edildi.


Son birkaç haftadır, bir oyun ekran kartı olmamasına rağmen, AMD Radeon Vega Frontier Edition ile NVIDIA GeForce GTX 1080 karşılaştırılıyor. Bu güne kadar birçok oyun ile bu iki ekran kartının karşılaştırılmasına tanık olmuştuk. Bugün ise AMD Radeon Vega Frontier Edition, yeni testler ile karşımıza çıktı. AMD Radeon Vega Frontier Edition bu sefer Battlefield 1, Sniper Elite 4 ve Assassin’s Creed Unity gibi oyunlarda test edildi. Dilerseniz bu testlerin sonuçlarına, haberimizin devamından göz atabilirsiniz ama tekrar hatırlatalım: Bu ekran kartı, oyuncular için tasarlanmadı. Bu yüzden, oyuncular için tasarlanan yeni AMD kartı, bu sonuçlardan çok daha farklısını verebilir. Akılda bulundurmakta fayda var.

AMD Radeon Vega Frontier Edition, yeni testler ile karşımıza çıktı

Öncelikle oyuncuların en çok sevebileceği oyundan başlayalım: Battlefield 1. Bu oyun, tüm grafik ayarları en yüksekteyken, 4K çözünürlükte test edili ve iki ekran kartı da aynı performansı verdi. Bu da demek oluyor ki, AMD ekibinden gelecek yeni oyun ekran kartı, NVIDIA GeForce GTX 1080 kartını yenebilir. Fakat bu performans kesinlikle bir NVIDIA GeForce GTX 1080 Ti seviyesine çıkamayacaktır. Her neyse, Battlefield 1 haricinde bir de Sniper Elite 4 görmüştük. Battlefield 1 ile yaşanan aynı durum, Sniper Elite 4 ile de yaşandı ve iki ekran kartı da aynı performansı verdi. Sadece tek bir sahnede AMD Radeon Vega Frontier Edition performansı, 4 FPS geride kaldı.

Assassin’s Creed Unity test sonuçlarında ise AMD Radeon Vega Frontier Edition çok kötü bir performans sergiledi. Çünkü bu kart ile NVIDIA GeForce GTX 1080 arasında 13 FPS; NVIDIA GeForce GTX 1080 Ti ile arasında 40 FPS bulunuyordu. Tabii Ubisoft oyunları genelde NVIDIA marka kartlar ile çok daha iyi çalıştığı için, aslında bu sonuca şaşırmamak gerek.

Tüm bunların haricinde, en iyi PS4 oyunları başlıklı yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. Bu sayede, eğlenceli PlayStation 4 oyunları bulabilirsiniz. Tabii bu oyunları 4K ve HDR kalitesinde oynamak istiyorsanız, sizlere en iyi 4K ve HDR oyun televizyonları yazımızı önerebiliriz. Eğer 4K ve HDR merakınız yoksa, en iyi oyun televizyonları yazımız da işinizi görebilir.

Eğer tüm bunlar ilginizi çekmediyse ve bir PC oyuncusuysanız, Radeon RX 580 8GB ile GeForce GTX 1060 6GB karşılaştırması yazımıza göz atmak isteyebilirsiniz. İki kart da gerçekten ilgi çekici sonuçlar veriyor. Son olarak, bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi de unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Kaan GEZER Editör