Menü
https://leadergamer.com.tr/far-cry-5-uzunlugu/

AMD Radeon Vega Frontier Edition ile Prey ve Rise of the Tomb Raider da test edildi

Kullanıcıların gözünde, NVIDIA GeForce GTX 1080 ile AMD Radeon Vega Frontier Edition arasındaki yarış devam ediyor.


Bir oyuncu ekran kartı olmayan AMD Radeon Vega Frontier Edition ile tamamen oyuncular için yapılmış bir ekran kartı olan NVIDIA GeForce GTX 1080 karşılaştırılmaya devam ediyor. Bu seferki karşılaştırma konukları ise Prey ve Rise of the Tomb Raider oldu. Bu test konuklarından olan Prey, AMD ekibinin ön planda tuttuğu oyunlardan bir tanesi idi. Hatta ekibin birçok ürünü, öncelikle Prey üzerinden gösterilmişti. Yapılan yeni testlerde ise Prey, AMD Radeon Vega Frontier Edition ile daha yavaş çalıştı. Bu oyun, NVIDIA GeForce GTX 1080 ile 10 FPS daha hızlı çalışıyordu.

AMD Radeon Vega Frontier Edition ile Prey ve Rise of the Tomb Raider da test edildi

Bu noktada hatırlatmak istiyoruz, AMD ekibinin yeni ekran kartı, oyuncular odaklı bir şekilde üretilmiyor fakat bu kartın, oyuncu kartları ile karşılaştırılmasının sebebi, oyuncuların diğer Vega kartları hakkında bilgi edinmeye çalışıyor olması. Çünkü bu ekran kartı ile, oyunculara yönelik olan Vega ekran kartı muhtemelen benzer performanslar verecektir. Rise of the Tomb Raider ise Prey ile aynı sonucu verdi. AMD Radeon Vega Frontier Edition, bu oyunu 10 FPS daha yavaş çalıştırdı. İşin içine NVIDIA GeForce GTX 1080 Ti girdiğinde ise bu FPS oranı 30 FPS oldu.

Tüm bunların haricinde, en iyi PS4 oyunları başlıklı yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. Bu sayede, eğlenceli PlayStation 4 oyunları bulabilirsiniz. Tabii bu oyunları 4K ve HDR kalitesinde oynamak istiyorsanız, sizlere en iyi 4K ve HDR oyun televizyonları yazımızı önerebiliriz. Eğer 4K ve HDR meraknız yoksa, en iyi oyun televizyonları yazımız da işinizi görebilir. Son olarak, bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi de unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Kaan GEZER Editör