Menü
https://leadergamer.com.tr/dayz-yaraticisi-ark-survival-evolved-zam/
AMD Radeon Vega Frontier Edition , DOOM 9 Temmuz 2017 21:23

AMD Radeon Vega Frontier Edition, DOOM oyununu çok hızlı çalıştırıyor

Hem de NVIDIA GeForce GTX 1080’den bile daha hızlı!


YouTube‘da bir yayıncı olan DudeRandom84, DOOM oyununu AMD Radeon Vega Frontier Edition üzerinde test edip, NVIDIA GeForce GTX 1080 ve NVIDIA GeForce GTX 1080 Ti ile karşılaştırdı. Sonuçları soracak olursanız, NVIDIA GeForce GTX 1080‘in performans açısından arkada kaldığını, fakat NVIDIA GeForce GTX 1080 Ti‘ın fark edilebilir derecede daha iyi bir performans sergilediğini söyleyebiliriz.

AMD Radeon Vega Frontier Edition Doom

NVIDIA GeForce GTX 1080‘in 60 FPS civarında performans sergilediği yerlerde AMD Radeon Vega Frontier Edition, 67 FPS; NVIDIA GeForce GTX 1080 Ti ise 82 FPS civarlarında bir performans gösteriyor. DudeRandom84 tarafından yayımlanan videoda görebildiğimiz performans değerlerine bakarak, AMD‘nin GTX 1080‘inin, AMD Radeon Vega Frontier Edition olduğunu söyleyebiliriz. Performans açısından çok uzak değerlerde performans sergilememiş olsalar da, DOOM üzerinde 4K çözünürlük kalitesindeki 6-7 FPS‘lik değerin de hatırı sayılır bir yeri olduğu kesin.

Haberle alakalı olarak, GamersNexus tarafından test edilen AMD‘nin yeni, “Gaming” modundan da bahsedelim. Öncelikle belirtmemiz gereken şey, tanıtılan Gaming modunun bir hayal kırıklığı olduğu. Şirket tarafından yapılan duyurularda teorik olarak oyun içi performansını arttırması gerekiyordu Gaming modunun, fakat GamersNexus‘un yapmış oldukları testin sonuçlarına göre Pro ve Gaming modları arasında herhangi bir ciddi farklılık bulunmuyor. Bu durumun, sürücülerin henüz tam anlamıyla oturtulamamış, geliştirememiş olması ile de alakalı olması ihtimali de göz önünde bulunduruluyor.

Tüm bunların haricinde, en iyi PS4 oyunları yazımıza, en iyi oyun televizyonları yazımıza, Steam deneyiminizi zenginleştirebilecek 8 yazılım yazımıza ve en iyi GTA oyunları yazımıza göz atabilirsiniz. Son olarak, bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi de unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Alper Dalan Editör