Türkiye

AMD Radeon Vega Frontier Edition, Crysis 3 oyunuyla da test edildi

AMD Radeon Vega Frontier Edition, Crysis 3 oyunuyla da test edildi

DudeRandom84 adlı YouTube kanalı, bu ekran kartı ile oyunda ortalama 45 FPS alıyor.

YouTube‘dan DudeRandom84 adlı bir kanal, henüz çıkmamış ekran kartı olan AMD Radeon Vega Frontier Edition‘u, biz Türk oyuncular tarafından ayrı sevilen ve grafikleri eskimeyen Crysis 3 (2013) oyunu ile test etti. DudeRandom84, bu ekran kartının yanında oldukça sağlam ve yeterli bir işlemci olan Intel Kaby Lake Core i7 7700K‘yı kullandı. Ortaya çıkan sonuçlar ise pek yeterli değil.

AMD Radeon Vega Frontier Edition

Crysis 3‘ü 2560×1440 çözünürlükte ve 2x MSAA hariç diğer efektlerin hepsinin en yüksekte olduğu grafik ayarlarında oynayan DudeRandom84, ortalama 45-50 FPS arasında değerler aldı. Çatışma anları ve patlamalar sırasında ise FPS değeri 35’lere kadar düştü. Daha önce yapılan performans testlerinde AMD Radeon Vega Frontier Edition, NVIDIA GeForce GTX 1080 ve NVIDIA GeForce GTX 1080 Ti kartları arasında performans göstermişti. Bu testte de NVIDIA GeForce GTX 1080‘e yakın bir performans gösterdiğini söyleyebiliriz ancak, NVIDIA GeForce GTX 1080‘den neredeyse bir yıl sonra çıkmış bir ekran kartı olarak AMD Radeon Vega Frontier Edition, yeterli seviyede değil.

AMD Radeon Vega Frontier Edition’ın, NVIDIA GeForce GTX 1080 kartı gibi oyunlar için olmadığını, NVIDIA GeForce GTX Titan serisine rakip bir kart olduğunu da göz önünde bulundurmak lazım. AMD Radeon Vega Frontier Edition daha çok programlar ve oyun geliştiricileri için tasarlanmış bir kart. AMD‘nin oyunlar için geliştirdiği kartlar RX serisi ve AMD Radeon Vega Frontier Edition’dan sonra AMD RX Vega kartlar da gelecek. Ayrıca AMD Radeon Vega Frontier Edition çıkışını 30 Temmuz 2017 tarihinde gerçekleştirecek. Bu zaman içerisinde sürücülerinin optimize edilerek, performans açısından daha verimli bir kart elde edilebilir. DudeRandom84 adlı kanalın, bu kartı ayrıca DOOM oyunu ile test ettiği haberimize buradan ulaşabilirsiniz.

Tüm bunların haricinde, en iyi PS4 oyunları yazımıza, en iyi oyun televizyonları yazımıza, Steam deneyiminizi zenginleştirebilecek 8 yazılım yazımıza ve en iyi GTA oyunları yazımıza göz atabilirsiniz. Son olarak, bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi de unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın