Menü
https://leadergamer.com.tr/tom-holland-uncharted-filmi/

AMD Radeon Vega Frontier Edition, Battlefield 1 ve The Witcher 3: Wild Hunt ile de test edildi

AMD Radeon Vega Frontier Edition, NVIDIA GeForce GTX 1080 kartını solluyor bu performansı ile.


Daha önce DOOM ve Crysis 3 gibi video oyunları ile test edilen AMD Radeon Vega Frontier Edition, bugün 2 farklı video oyunu ile daha test edildi. Bu oyunlar ise, başlığımızdan da görebileceğiniz gibi, Battlefield 1 ve The Witcher 3: Wild Hunt idi. Bu iki oyunun da PC üzerinde çok güzel göründüğünü ve performans olarak etkileyici olduğunu göz önünde bulundurursak, AMD Radeon Vega Frontier Edition için güzel bir test olacağını şimdiden söyleyebiliriz. Peki, bu iki oyun ile gerçekleştirilen testin sonuçları neydi? Aslında sonuçlar, DOOM ve Crysis 3 testinden çok farklı değil. Çünkü AMD Radeon Vega Frontier Edition, NVIDIA GeForce GTX 1080 ekran kartından daha başarılı bir performans verdi bu testlerde.

AMD Radeon Vega Frontier Edition, Battlefield 1 ve The Witcher 3: Wild Hunt ile de test edildi

DudeRandom84 isimli YouTube içerik üreticisi, bahsettiğimiz iki oyunu da doğal 4K çözünürlükte, tüm grafik ayarları en yüksekteyken çalıştırdı. Sonuç ise, AMD Radeon Vega Frontier Edition kartının, NVIDIA GeForce GTX 1080 kartından 4-5 FPS daha iyi performans vermesi oldu. Dilerseniz bu iki testin YouTube videosuna da hemen aşağıdan göz atabilirsiniz. Yalnız son olarak tekrar bir şeyi hatırlatalım: Testlere tabi tutulan bu ekran kartı, oyuncular için yapılmadı. Peki, neden video oyunları üzerinde test yapılıyor, şeklinde bir soru soracak olursanız da, oyuncuların gelecek ekran kartlarının performansını tahmin etmeye çalıştığını sizlere söyleyebiliriz. Bildiğiniz üzere, AMD ekibi Vega tabanlı oyuncu ekran kartlarını henüz piyasaya sürmedi.

Tüm bunların haricinde, en iyi PS4 oyunları yazımıza, en iyi oyun televizyonları yazımıza, Steam deneyiminizi zenginleştirebilecek 8 yazılım yazımıza ve Minecraft Story Mode – Sezon 2 – Bölüm 1: Hero in Residence inceleme yazımıza göz atabilirsiniz. Son olarak, bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi de unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Kaan GEZER Editör