AMD Radeon RX Vega için çıkış tarihi resmi olarak verildi

AMD Radeon RX Vega için çıkış tarihi resmi olarak verildi

AMD cephesinden yeni ekran kartları geliyor. Hazır mısınız?

Computex 2017 sırasında AMD şirketinin CEO koltuğunda oturan Lisa Su, yeni ekran kartları olan AMD Radeon RX Vega için çıkış tarihi resmi olarak verildi. Yapılan açıklamalara göre bu ekran kartı, SIGGRAPH 2017 etkinliği sırasında piyasaya sürülecek. Bu etkinlik, 30 Temmuz 2017 tarihinde başlayacak ve 3 Ağustos 2017 tarihinde bitecek. Tabii SIGGRAPH 2017 etkinliği bir yana, Computex 2017 sırasında AMD, AMD Radeon RX Vega ekran kartları ile bazı oyunları gösterdi. Bu oyunlardan ilki, 4K çözünürlük ile oynanan Prey oldu. Prey, 4K çözünürlükte oynanırken, 2 adet AMD Radeon RX Vega ekran kartı ile çalışıyordu ve işlemci olarak da AMD Ryzen Threadripper kullanıyordu.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

AMD Radeon RX Vega için çıkış tarihi resmi olarak verildi

Computex 2017 sırasında Prey oynanırken, AMD, ekranda herhangi bir FPS veya performans sayacı bulundurmadığı için, ekran kartlarının da nasıl bir performans sergilediğini ne yazık ki bilemiyoruz. Yine de ekran kartının performanslarını daha sonrasında, içerik ortaklarımız olan Eurogamer mutlaka detaylıca oyunculara gösterecektir. Bu yüzden, Eurogamer raporlarını çok büyük bir merakla bekliyor olacağız. Fakat bu raporlar, büyük bir ihtimalle ekran kartının çıkışına yakın bir zamanda gelecektir. O yüzden sabırla beklemekte fayda var.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, Far Cry 5 çıkış tarihi, sistem gereksinimleri, fiyatı, videoları ve daha fazlası yazımıza, E3 2017 etkinliğinin Türkiye saatleri yazımıza ve son olarak Destiny 2, ilk oyuna ek paket olarak gelmeliydi isimli fikir yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. Mutlaka ilgi çekecek şeyler bulabileceksiniz bu linklerde.f

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.