AMD Radeon Pro SSG iş istasyonu PC mimarisinde devrim yaratıyor!

AMD Radeon Pro SSG iş istasyonu PC mimarisinde devrim yaratıyor!

Bu sefer de güzel bir hareket.

AMD, başlangıçta geliştirici kiti olarak sunulacak, büyük veri kümesi uygulamaları için yeni Radeon Pro çözümü geliştirdiğini duyurdu. 1 terabayt Radeon Solid State Graphics (SSG) ile başlayan bu yeni Radeon Pro teknolojisi halihazırdaki GPU bellek uygulamalarına kıyasla çok daha büyük bir bellek kapasitesi sunarak performansı muazzam bir şekilde artırıyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Yeni çözüm, gerçek zamanlı 8K video post prodüksiyon, yüksek çözünürlüklü işleme, VR içerik üretimi, petrol ve gaz aramaları, sayısal mühendislik, medikal görüntüleme ve fen bilimlerini içeren ihtiyaç senaryolarında kullanılmak için tasarlandı.

Radeon Pro SSG çözümünün dünyada gerçekleştirilen ilk demosunda, 8K ham video zaman çizelgesi sürtmesi saniyede 17 resim kareden saniyede 90 resim kareye kadar hızlandırıldı. İçerik üreticileri geleceğe odaklanarak 8K çözünürlüğü benimsedikçe, 5 kat artan performans düzenleme süreçlerinde yaşam kalitesini, üretkenliği ve verimliliği önemli şekilde yükseltecek.

En son teknolojiyle donatılmış içerik üretimi, bilimsel ve mühendislik görselleştirme uygulamaları halihazırdaki GPU belleklerine yerleştirilemeyecek kadar büyük veri kümelerinin işlenmesini zorunlu kılıyor. Günümüzdeki kısıtlamalar veri dilimlerinin tek tek işlenmelerini ve daha sonra yazılım tarafından birleştirmelerini şart koşarken sistem belleğinden ek bilgilerin alınması sırasında gecikmelere yol açıyor. Bu büyük veri problemleri geliştiricileri bu konularda GPU’nun avantajlarından faydalanmalarını açısından heveslerini kırıyor. Radeon Pro SSG belleği GPU’ların büyük veri problemini ortadan kaldırarak performansı iyileştirip kullanıcı üretkenliğini büyük oranda artırıyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

AMD

Bellek mimarisi

İhtiyaç duyulan bilgi GPU belleğinde bulunmadığı zaman, normal bellek mimarisi GPU’nun CPU’ya istek göndermesini gerekli kılar. Buna göre CPU ihtiyaç duyulan içeriği CPU belleğinden, orada bulunmuyorsa sabit diskten alır. Bu işlem GPU’nun performansını kısıtlayan bir ek yüktür. Bu yeni GPU teknolojisiyle, bir terabayt genişletilmiş çerçeve arabelleği GPU’yu desteklemek için atanıyor. Bu çok daha büyük veri kümelerinin daha hızlı yüklenmesine olanak sağlıyor. GPU içerik talep ettiğinde öncelikle yerel ara çerçeve arabelleğine bakıyor ve sadece istenen veri orada değilse CPU’yu devreye sokuyor.

Erişilebilirlik

9.999$ fiyat etiketli geliştirici kitlere başvurular kabul edilmeye başlandı. Ürünlerin 2017 içinde dünya genelinde satışa sunulması bekleniyor. Daha fazla bilgi ve geliştirici kitlere başvuru için lütfen Radeon websitesini ziyaret ediniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.