Menü
https://leadergamer.com.tr/birlesik-krallikta-playstation-4/
Amd , FreeSync 2 , HDR 5 Ocak 2017 19:47

AMD, monitörünüzü HDR moduna geçirecek FreeSync 2 üzerinde çalışıyor

Şirketin son zamanlarda yaptığı en büyük atılımlardan birisi.


Günümüzde teknoloji hızlı bir biçimde gelişirken; bu gelişmenin etkisini sayamayacağımız kadar çok ve birbirinden farklı alanlarda görüyoruz. Bilgisayar alanında pek çok yeniliğe tanıklık ettiğimiz bu günlerde bizleri heyecanlandıran bir hamle de AMD’den geldi. Şirketin, HDR gibi pek çok yenilik getirecek FreeSync 2 üzerinde çalıştığı ortaya çıktı.

AMD FreeSync 2 HDR

Yazımıza geçmeden önce belirtelim, bu teknolojinin daha önceden hatırladığınız FreeSync ile herhangi bir alakası yok. FreeSync teknolojisi yırtılmaları ve takılmaları engellemeyi hedeflerken, yeni FreeSync teknolojisi çok daha farklı bir alandan ilerliyor. AMD, FreeSync 2 teknolojisiyle birlikte monitörünüzü otomatik olarak HDR moduna geçirecek ve aynı şekilde otomatik olarak çıkaracak.

Ayrıca bu teknoloji ile birlikte algılanabilir parlaklık iki kat artırılırken renk hacmi de genişletilecek. AMD’nin son zamanlarda tanıttığı donanımlar ile öne çıktığını ve rekabet ettiği diğer markaları geride bıraktığını görüyoruz. Şirket, FreeSync 2 teknolojisi ile birlikte bu donanımları da gerektiği gibi desteklemeyi başarabilirse liderliği eline alabilir gibi görünüyor. Sizler de hemen aşağıdaki videoyu izledikten sonra görüşlerinizi belirtmeyi unutmayın.

Yaşar Baturalp Editör