Amazon’a göre, yeni God of War oyunu 2017 senesi içerisinde çıkacak

Amazon’a göre, yeni God of War oyunu 2017 senesi içerisinde çıkacak

Oyun, Amazon üzerinde ön siparişe açıldı ve çıkış tarihi verildi.

Sürpriz bir şekilde E3 2016 sırasında duyurulan yeni God of War oyunu, birçok PlayStation 4 oyuncusunu heyecanlandırmıştı. Bu duyurunun üzerinden neredeyse 1 yıl geçecek. Şunun şurasında kaç ay kaldı E3 2017 etkinliğine? Fakat ne yazık ki, bu zamana kadar oyun hakkında önemli bilgiler edinemedik. Mesela elimizde yeni bir oynanış videosu, sinematik video veya bir çıkış tarihi yok. Geçen günlerde, Kratos’a ses verecek olan ses sanatçısı, oyunun 2017 senesinde çıkacağını işaret ederek, herkesi heyecanlandırmıştı. Bugün ise buna benzer başka bir işaret, Amazon tarafından geldi. Amazon, yeni God of War oyununu ön siparişe açtı ve çıkış tarihini, yer tutucu bir tarih olarak seçti. Bundan doğal bir durum yok tabii. Fakat bu yer tutucu tarihin 29 Aralık 2017 olması dikkatli oldukça çekti. Çünkü birçok oyuncuya göre, bu demek oluyor ki, oyun 2017 senesi içerisinde çıkışını gerçekleştirecek.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Amazon'a göre, yeni God of War oyunu 2017 senesi içerisinde çıkacak

Bir oyunun çıkış tarihinin, belli bir dönem içerisinde yer tutucu olarak gösterilmesi oldukça önemlidir. Mesela, Red Dead Redemption 2 oyununu ele alalım. Oyun henüz duyurulmadan önce, birçok perakendeci, bu oyunu Red Dead Redemption 2 olarak satışa çıkartmıştı ve çıkış tarihini de 31 Ekim 2017 veya 30 Eylül 2017 olarak göstermişti. Bu tarihler yer tutucuydu tabii, açıkça belliydi. Fakat oyun resmi duyurusuna kavuştu ve resmi olarak Rockstar Games, çıkış tarihini 2017’nin son çeyreği olarak açıkladı. Bu tarih de, yer tutuculara uyuyordu. Aynı şey South Park: The Fractured But Whole ile de yaşandı. Bu oyunun da öncelikle çıkış tarihi, yer tutucu olarak, 31 Aralık 2016 olarak gösterildi. Ardından oyun ertelendi, yer tutucu tarih 30 Mart 2017 oldu. Ardından oyun yine ertelendi ve tarih tam olarak yok. Yani demek istediğimiz şu, bir yer tutucu tarih, yeni God of War oyununda olduğu gibi, yılın sonunu işaret ediyorsa, o yılın son çeyreğinde veya bir sonraki yılın ilk çeyreğinde piyasada olabilir.

Amazon, genel yer tutucu tarih bilgimiz veya oyunun ses aktörünün 2017 tarihini göstermesi sizin için yeterli değilse, başka bir şey daha hatırlatalım sizlere. PlayStation Almanya, bir süre önce Twitter adresinden bir anket yayımlamıştı. Bu ankette, 2017 senesinde çıkacak, merakla beklediğimiz oyunların hangisi olduğu soruluyordu. 3 seçenek vardı ankette. Horizon: Zero Dawn, Red Dead Redemption 2 ve God of War. Tabii, sanıyoruz ki bu anket paylaşıldıktan bir süre sonra kaldırıldı. Çünkü açıkça çıkış tarihi verilmişti. Yine de tüm bunları birer söylenti olarak almakta büyük fayda var. Hayal kırıklığına uğramak istemeyiz sanırım. Geliştirici ekipten bir resmi çıkış tarihi beklemek, en doğrusu olacaktır.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.