İşte Amazon Lumberyard motoru ile yapılan ilk video oyunu

İşte Amazon Lumberyard motoru ile yapılan ilk video oyunu

Biraz Rocket League, biraz Overwatch.

Breakaway isimli yeni PC video oyunu, birçok geliştirici için önemli olabilir çünkü bu oyun, Amazon’un ilk oyun motoru olan Amazon Lumberyard ile geliştirilen ilk video oyunu unvanını taşıyor. Breakaway oyununda 4 kişilik 2 takım bulunuyor ve iki takımın oyuncuları, birbirlerine gol atmaya çalışıyor. Tabii basit bir futbol oyunu olarak algılamamak lazım Breakaway oyununu. Çünkü Breakaway içerisinde atak ve defans yapabilmeniz için silahlar ve karakter yetenekleri bulunuyor. Ayrıca düşmanlarınızın önüne duvarlar, tuzaklar koyabiliyorsunuz. Biraz taktik istiyor yani.

İşte Amazon Lumberyard motoru ile yapılan ilk video oyunu

Amazon Lumberyard ile geliştirilen bu oyunda, karakterlerimiz ve silahlarımız adına birçok şeyi özelleştirebileceğiz. Ayrıca oyun, yayıncılara dost bir oyun olacak. Çünkü oyunun içerisinde yayıncıların işini kolaylaştırabilecek Spectator Mode gibi şeyler bulunmakta. Eğer bu oyun sizlerin de hoşuna gittiyse, şu an Breakaway alfa sürümünü ücretsiz olarak deneyebilirsiniz.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak olan oyunlar ve 2018 yılında çıkacak olan oyunlar yazılarımıza göz atabilirsiniz. Önümüzdeki günlerde bizleri çok güzel oyunlar bekliyor. Fakat yeni oyunlardan ziyade, daha dar bir yelpazede güzel oyunlar arıyorsanız, en iyi PS4 oyunları yazımıza göz atabilirsiniz. En iyi PlayStation 4 oyunları listemiz uzun geldiyse, sizi en yeni ve en iyi PlayStation 4 oyunu ile tanıştıralım: Uncharted Kayıp Miras inceleme. Eğer hikaye temelli bir oyun yerine, daha hızlı ve daha silahlı bir oyun arıyorsanız, Call of Duty WW2 kapalı beta inceleme yazımıza da göz atabilirsiniz.

Son olarak, kardeş sitemizin GTA Online rehberi: taktik ve ipuçları, hileler, modlar ve oyun hakkında her şey yazısına bakmayı ve bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.